Top knot. Moja ukochana fryzura znowu modna!

Dziewczyny,

doskonale wiecie, że kocham opowiadać na blogu o trendach we fryzjerstwie. Jestem zapaloną włosomaniaczką, która ze swoimi włosami wyprawia naprawdę cuda. Testuję niemal wszystkie pojawiające się na blogach i na poczytniejszych portalach trendy. Stąd właśnie odmienność fryzur na moim Instagramie, z którego de facto też czerpię mnóstwo inspiracji.

Mój świat to świat kolorowych i różnorodnych fryzur!

Czasami przychodzi jednak taka chwila, że moje inspiracje się wyczerpują i nic mi się nie podoba w danym momencie. Wtedy wracam do moich standardowych, sprawdzonych i ukochanych fryzur. Wiecie, nawet taka „włosowa wariatka” jak ja, ma swoje ulubione uczesania, które wcale nie są takie wariackie. Raczej po prostu wygodne.

Jednym z takich uczesań jest TOP KNOT, czyli najwygodniejsza fryzura idealna na upalne dni. Co ciekawe, to właśnie uczesanie w stylu top knot znowu jest na czasie!

Powrót do dawnych czasów…

Fryzura top knot świętuje swój wielki powrót po wielu latach, w których postawiliśmy na bardziej stonowane i ułożone stylizacje fryzur. Bo mimo wszystko top knot to uczesanie dla osób, które lubią nosić wyraziste upięcia. Największa moda na top knot na włosach zapanowała w latach 90., kiedy to Gwen Stefani zaczęła popularyzować takie uczesanie. Jednak historia tej prostej fryzury sięga jeszcze wcześniejszych czasów. Fryzura top knot po raz pierwszy zawitała na salony dzięki Audrey Hepburn w latach 60.

Oczywiście na przestrzeni lat fryzura top knot ewoluowała i dziś przybiera naprawdę różne postacie. Aktualnie najmodniejsze są trzy wersje top knot:

– gładki koczek (taki zawijas z włosów) na czubku głowy,
– zebrana w luźny koczek górna partia włosów z wypuszczoną resztą,
– dwa symetryczne koczki z włosów niemal na czubku głowy.

* Moja ulubiona jest wersja druga à la samuraj 🙂

Czemu lubię uczesanie top knot?

Czuję się bardzo wygodnie w tej fryzurze, bo zebrane do góry są wszystkie włosy, które mogłyby opadać mi na twarz i przeszkadzać np. w trakcie dnia. Z tym związana jest też kolejna zaleta, która szczególnie ważna jest latem. Fryzura top knot pozwala odpocząć twarzy np. od grzywki, która w upalne dni nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Dzięki takiej fryzurze możemy poczuć się bardziej świeżo, a do tego uczesanie top knot akcentuje nasze rysy twarzy, optycznie ją wydłużając.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój E-Mail nie będzie publikowany