Zobacz, jak wykonać najpopularniejszy manicure tej wiosny

Jesteś minimalistką? Tegoroczne trendy w stylizacji paznokci są dla Ciebie idealne! W tym sezonie nie potrzebujesz wiele, aby stworzyć piękny i modny manicure. Jakie paznokcie królują ten wiosny?

Modny manicure na wiosnę

Kiedy tematem przewodnim są lakiery do paznokci na wiosnę i lato, większość ludzi prawdopodobnie pomyśli barwnych lakierach, odważnych barwach i kreatywnych wzorach. Ale w tym roku po raz pierwszy od dłuższego czasu zamiast kolorowego szaleństwa zapanowała moda na monochromatyczny manicure. Właśnie on należy do przodujących trendów tej wiosny. Paznokcie w tym sezonie są skupione wokół bezbarwnego lakieru ozdobionego prostym, drobnym detalem. Daje to efektowny i minimalistyczny manicure. Poniżej przedstawiamy trzy inspirujące propozycje na najpiękniejszy styl paznokci tej wiosny.

Modny manicure na wiosnę: dyskretne kwiaty

Kwiecisty manicure na wiosnę może nie brzmieć szczególnie odkrywczo, a nawet minimalistycznie. Ale jeśli podążysz za trendem i na Twoich paznokciach pojawi sie kilka drobnych kwiatów, np. przypominających stokrotki pomalowanych na bezbarwnym lakierze do paznokci, uzyskasz jednocześnie minimalistyczny i jednocześnie ozdobny wygląd płytki. W przypadku tego konkretnego manicure należy bardzo uważać podczas malowania małych kwiatów – rób to dokładnie i z precyzją, najlepiej sondą do paznokci. Szybko nabierzesz wprawę i zobaczysz, że precyzyjny detal jest szybki do namalowania. Później już tylko wystarczy nałożyć warstwę bezbarwnego lakieru. Jeśli nie masz sondy do zdobień, możesz zrobić kwiaty używając główki szpilki, którą zanurzasz np. w białym lakierze, a następnie robisz obok siebie pięć małych kropek, które są połączone żółtą kropką pośrodku. Proste!

Francuskie paznokcie znów modne!

Jeśli paznokcie mają być minimalistyczne i modne, sięgnij po klasyczny, ponadczasowy francuski manicure. Możesz wybrać tradycyjny, biały kolor lakieru na końcówki, albo na przykład każdą z nich końcówki pomalować na inny kolor – wówczas uzyskasz efektowny i ładny manicure. Jeśli masz trudności z równomiernym malowaniem, możesz na końce paznokci nakleić taśmę, wtedy możesz śmiało je malować, a nawet wyjść za brzeg – po oderwaniu taśmy i tak zostanie piękna, prosta linia! Pamiętaj, by taśmę oderwać, gdy kolorowa końcówka całkowicie wyschnie.

Mikromanicure – super trend na wiosnę

Możesz także skusić się na największy trend tej wiosny, z maleńkimi symbolami na paznokciach, takimi jak serce lub maleńki diament. Możesz też zainwestować w naklejki na paznokcie, które są łatwe w użyciu, ponieważ wystarczy je nakleić na paznokcie i pokryć bezbarwnym lakierem. Jeśli masz artystyczne zacięcie, możesz także spróbować samodzielnie pomalować serca, które są w rzeczywistości jednymi z najłatwiejszych do namalowania symboli. Wystarczy wziąć agrafkę lub szpilkę, zanurzyć ich koniec w czerwonym lakierze i umieścić obok siebie dwie kropki, które następnie łączysz razem cienkim pędzelkiem zamoczonym w tym samym czerwonym lakierze. Powodzenia!

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *