Oto prosty sekret zdrowych włosów

Jeśli chcesz mieć piękne włosy, jest jedna rzecz, którą powinnaś zrobić w szczególności – i nie wymaga to wcale dużych nakładów pieniężnych!

Gdzie tkwi sekret zdrowych włosów?

Kto nie chciałby pięknych i zdrowych pasm? Próbując pozbyć się suchych i matowych włosów, większość osób uważa, że drogi kosmetyk, opisany jako “produkt, który czyni cuda” wystarczy, by włosy były piękne. Ale niekoniecznie jest to najlepsze rozwiązanie. Sekret pięknych włosów tkwi w skórze głowy, czyli w miejscu, jeszcze zanim włosy wyrosną z mieszka włosowego. Pamiętaj, że Twoje włosy są w martwe, gdy “opuszczają” mieszek włosowy, a zatem nie naprawiają się w tak, jak sobie to wyobrażasz, czyli nie regenerują się w taki sam sposób, jak na przykład skóra.
Gdy włosy zostaną zniszczone przez słońce, urządzenia do stylizacji na gorąco lub koloryzację chemiczną, to uszkodzenie pozostanie na włosach, a jedynym ratunkiem jest… obcięcie włosów. Możesz oczywiście zadbać o nawilżenie włosów, aby zapobiec ich wysychaniu i domykać łuski oraz wygładzać włosy, aby wyglądały dobrze, ale jeśli chcesz, aby rosły zdrowe i mocne – zadbaj o ich cebulki. Źródłem pięknych włosów jest pielęgnacja skóry głowy, aby mieszki włosowe mogły “produkować” lśniące i piękne włosy.

Oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące zdrowej skóry głowy.

  1. PEELING. Oczyszczaj skórę głowy regularnie, by pozbyć się z niej brudu, kurzu i resztek kosmetyków. Jeśli zmieszasz cukier w swoim szamponie, zapewnisz sobie niedrogie i delikatne złuszczanie skóry głowy, co pomoże usunąć martwy naskórek i resztki produktów do stylizacji.
  2. REDUKCJA. Podobnie jak wiele innych kobiet, prawdopodobnie chętnie sięgasz po suchy szampon, ale w trosce o skórę głowy powinnaś od czasu do czasu zrobić sobie przerwę. Jeśli skóra głowy nigdy nie może swobodnie oddychać między myciem, mieszki włosowe nie mogą tworzyć zdrowych włosów. Pomyśl o tym że Twoje włosy też zasługują na przerwę.
  3. PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE WŁOSA. Nałóż odżywkę do włosów prawidłowo. Dla niektórych może to być zaskoczeniem, ale odżywki nie należy stosować tylko na długość włosów. Skóra na głowie, podobnie jak reszta ciała, potrzebuje nawilżenia, a możesz to zapewnić, wmasowując dobrą odżywkę lub maskę w skórę głowy za każdym razem, gdy myjesz włosy. Szczególnie ważne jest to mroźną i suchą zimą oraz upalnym latem! Wybierz maskę lub odżywkę o naturalnym składzie, którą można nakładać na skórę głowy. Nie pożałujesz, ponieważ efekty pozytywnie Cię zaskoczą.
  4. MASAŻ. Stymuluj skórę głowy, rozczesując włosy dobrą szczotką (świetnie sprawdzi się drewniana zakończona małymi kuleczkami) ale nie tylko o taki masaż nam chodzi. Raz w tygodniu masuj skalp opuszkami palców lub zakup specjalny przyrząd do masażu włosów. To stymuluje krążenie krwi, co powoduje wzmocnienie cebulek i szybszy wzrost pięknych, mocnych włosów.
  5. OLEJE. Olejki i olejowane włosów to wciąż hit nr.1 jeśli chodzi o pielęgnację cebulek i skóry głowy. Gdy je nakładasz, rób delikatny masaż i zostaw olejek na przynajmniej 30 minut na głowie. Po tym czasie zmyj i umyj włosy. Zobaczysz, jakie piękne włosy zaczną rosnąc na Twojej głowie!
Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *