Zmarszczki? Nie, dziękuję! Jak opóźnić starzenie się skóry?

Uwaga! Ogłaszam akcję profilaktyki przeciwstarzeniowej!

Jak zadbać o skórę twarzy i zapobiec przedwczesnym oznakom starzenia się takim jak zmarszczki, przebarwienia, utrata elastyczności, suchość i ziemistość cery?

Skóra się starzeje

Nie ma co z tym dyskutować. To prawda i jedyne, co nam pozostaje, to pogodzić się z upływającym czasem i akceptować każdą zmarszczkę, która pojawia się na naszej skórze.

Ale pierwsze oznaki starzenia się skóry można przecież opóźnić!

Jeśli zastosujemy odpowiednią pielęgnację, możemy spowolnić starzenie się i dłużej zachować młody wygląd. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić – ja to wiem i w tym wpisie podzielę się z wami moimi sekretami.

Jak starzeje się skóra?

Nasza skóra zbudowana jest w dużej mierze ze składników takich jak kwas hialuronowy (nawodnienie), koenzym Q10 (energia do regeneracji), niezbędne kwasy tłuszczowe (składnik sebum), a także kolagen i elastyna (białka budujące szkielet skóry).

Kiedy zaczyna ich brakować, skóra zaczyna się starzeć…

Pierwsze objawy to suchość i ziemistość. Szybko pojawiają się też pierwsze zmarszczki, najczęściej w okolicy oczu (tzw. kurze łapki). Z czasem jest ich coraz więcej i zaczynają towarzyszyć im różnego rodzaju przebarwienia. Oczywiście im dalej, tym mniej elastyczna jest skóra, owal twarzy zostaje zaburzony, policzki zaczynają się obniżać, skóra wiotczeje.

Czy da się opóźnić starzenie?

Teoretycznie na wszystko przychodzi kiedyś czas. Przyzwyczajcie się do faktu, że zmarszczki pojawią się prędzej czy później. Nie u każdej z nas w tym samym czasie, ale one będą. Mniejsze lub większe. Ja każdą kolejną traktuję jak pieczątkę potwierdzającą moje życiowe doświadczenie.

Czy da się jednak zrobić coś, żeby odsunąć pojawienie się pierwszych zmarszczek w czasie? Praktyka pokazuje, że JAK NAJBARDZIEJ!

Wystarczy, że dostarczymy skórze wszystko to, czego z czasem zaczyna jej brakować i będziemy o nią dbać każdego dnia.

A jak to dokładnie zrobić, już tłumaczę.

Pielęgnacja skóry starzejącej się

Trzy filary w pielęgnacji skóry starzejącej się to:

  • dogłębne nawadnianie skóry;
  • ochrona przed wolnymi rodnikami, słońcem, toksynami;
  • regeneracja i rewitalizacja.

Niezależnie od tego, czy nasza skóra jest sucha, tłusta, czy mieszana, czy może ma trądzik, albo pękające naczynka, naszym zadaniem jest jej nawilżanie, odżywianie i ochrona. Jeśli tego zabraknie, pierwsze zmarszczki pojawią się szybciej niż zdążymy o nich pomyśleć.

I wcale nie musimy stosować do tego specjalnych kosmetyków oznaczonych jako ‘anti-age’. One są dobre, ale zwykły krem i serum też dadzą radę!

Odpowiednia pielęgnacja to jedno. Dwa to ochrona, ochrona i jeszcze raz ochrona. Przed czym należy chronić skórę? Przede wszystkim przed słońcem, które powoduje jej fotostarzenie się, ale również przez wolnymi rodnikami (stres antyoksydacyjny nie pomaga w zachowaniu młodego wyglądu), zanieczyszczeniami środowiskowymi i naszym stresem!

Jak opóźnić starzenie się skóry?

Mam kilka swoich sprawdzonych patentów na opóźnianie starzenia się skóry. Myślę, że gdybym ich nie stosowała, moje drobniutkie zmarszczki mogłyby być dużo głębsze i w znacznie większej ilości.

Oto najprostsze sposoby na skórę bez zmarszczek:

  1. Wprowadź do diety dużo produktów bogatych w antyutleniacze, witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe omega.
  2. Wybierz dobry krem do twarzy, najlepiej taki z koenzymem Q10, retinolem (witamina A), kwasem hialuronowym.
  3. Polub się z filtrami przeciwsłonecznymi lub przynajmniej olejkami zapewniającymi ochronę dzięki naturalnemu SPF.
  4. Zrezygnuj z tego wszystkiego, co może przyspieszać starzenie się skóry np. papierosy, alkohol, nadmiar kawy, opalanie się itp.
  5. Regularnie nawadniaj, odżywiaj i rewitalizuj skórę odpowiednimi kosmetykami, stosowanymi codziennie.
Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *