Uroda przede wszystkim. Jak o siebie dbamy?

Cześć dziewczyny!

Czy wiesz, że na pielęgnację ciała i dbanie o urodę poświęcamy aż 5 godzin tygodniowo? To całkiem sporo. Co ciekawe, dbanie o urodę wygląda inaczej u kobiet i inaczej u mężczyzn. Niemniej jednak i panie, i panowie dużą uwagę do wyglądu przykładają z podobnych powodów. Jakich? Znajdziesz je w moim tekście.

Każdy lubi ładnie wyglądać

Zdecydowana większość z nas chce ładnie wyglądać. Dzięki temu możemy dobrze się poczuć, przekazać innym to, jakie jest nasze samopoczucie, a także zamanifestować indywidualny styl. W końcu chyba każdy z nas uważa, że wygląd jest bardzo ważny. Oczywiście inaczej uzasadniają to kobiety, a inaczej mężczyźni. Panie dbają o siebie, żeby: wyglądać i czuć się dobrze, wywrzeć dobre wrażenie na osobie spotkanej po raz pierwszy lub pokazać własną osobowość. Panowie natomiast dbają o siebie po to, żeby: podobać się drugiej połówce, wywrzeć dobre wrażenie na atrakcyjnych osobach lub kobietach, dać dobry przykład dzieciom.

Co zrobić, żeby poprawić swoją urodę?

To proste: iść do SPA. Jak nie trudno się domyślić, to panie najczęściej odwiedzają salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej. Jakim zabiegom się poddają? Są to: henna brwi i rzęs, szeroko pojęte oczyszczanie twarzy, manicure i masaż. Nie myślcie, że panowie w ogóle nie lubią o siebie dbać. Oni również to robią; wybierają jednak nieco inne zabiegi. Są to masaż i kuracje poprawiające kondycję cery.

Jakich kosmetyków używamy do pielęgnacji cery?

Zarówno panie, jak i panowie najchętniej sięgają po kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy oraz do makijażu, najmniej zaś po farby do włosów i perfumy. Zazwyczaj jesteśmy wierni jednej marce; nowe produkty kupujemy naprawdę rzadko. Jak nie trudno zgadnąć, po kosmetyczne zakupy idziemy do drogerii. Nasze zakupy są zaplanowane, ale to my, kobiety, znamy się na markach i produktach do pielęgnacji o wiele lepiej niż mężczyźni. Panowie muszą się troszkę douczyć.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *