Tego o perfumach nie wiedziałyście!

SIEMA!

Używacie ich na co dzień, są ozdobą toaletki, mają prześliczne opakowania. Większość z nas właśnie tak postrzega perfumy. Ale oczywiście to nie wszystko o zapachach. W moim dzisiejszym wpisie poznacie zaskakujące fakty o pachnidłach. Miłej lektury.

Czy perfumy trzeba dobierać do wieku?

Absolutnie nie! Choć zazwyczaj jest tak, że nasze babcie używają różanych perfum (każda z nas pamięta ich charakterystyczny zapach). Pomyślcie jednak o dojrzałych, żeby nie powiedzieć starszych, ludziach, którzy czują i zachowują się jak nastolatki. Czy pasowałby do nich ciężki, korzenny i piżmowy zapach? Oczywiście nie muszą od razu wybierać lekkich i cytrusowych aromatów. Każdy z nas, niezależnie od wieku, podczas kupowaniu perfum, może kierować się różnymi gustami.

Nie przechowuj perfum w łazience!

W łazience bierzemy prysznic, czasem robimy makijaż i przechowujemy kosmetyki. Być może dlatego na półce obok szamponu i maseczek trzymamy perfumy. Używamy ich w trakcie porannej toalety, zaraz po założeniu sukienki i pomalowaniu rzęs. Tymczasem łazienka to najgorsze miejsce do przechowywania perfum. Dlaczego? Wilgoć, woda, sztuczne oświetlenie i zmienna temperatura bardzo negatywnie wpływają na jakość zapachów. Gdzie trzymać perfumy? Włóż je do toaletki lub szafki w sypialni.

Drogie vs tańsze

Nie jest prawdą, że droższe perfumy są lepsze od tańszych. Wysokie ceny mogą wiązać się z naturalnymi i rzadko spotykanymi składnikami, ale nie z jakością. Trzeba wziąć pod uwagę to, że płacimy nie tylko za zapach, lecz także za opakowanie, marketing i inne sprawy związane ze sprzedażą. Tanie perfumy również mogą okazać się całkiem niezłe. Niestety większość z nich to podróbki. A żeby było jeszcze śmieszniejszej, podróbki są czasami trwalsze od oryginalnych perfum.

Męskie perfumy dla pań?

Czemu nie! Czy ktoś zabronił nam używać męskich perfum? Oczywiście, że nie. Ba, są nawet zapachy określane mianem unisex. Tak jak nie ma podziału na jedzenie damskie i męskie, tak nie ma podziału na perfumy dla pań i panów. A czy wiecie, że zapachy typowo damskie i męskie zaczęto produkować dopiero na początku XX wieku? I to wszystko z przyczyn czysto biznesowych. Co więcej, perfumy na skórze każdego z nas mają nieco inny zapach. W związku z tym kupowanie produktu z napisem dla pań lub dla panów w ogóle nie ma sensu.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *