Śpisz z mokrymi włosami? To nic złego! 

Czy zdarza Ci sie spać z mokrymi włosami? A może unikasz tego jak ognia bo się naczytałaś, że to bardzo niekorzystnie wpływa na włosy, a nawet na zdrowie? To nonsens! Dziś obalimy kilka mitów na temat spania z mokrymi włosami. Jakie są tego konsekwencje?

Spanie z mokrymi włosami – o co ten cały szum?

Być może słyszałaś już jako dziecko, że możesz zachorować, jeśli pójdziesz spać z mokrymi włosami? Może fryzjer mówił, że rujnujesz kondycję swoich włosów, a z kolei poradniki w stylu Francuzki twierdzą… opisywały, że rano dzięki temu obudzisz się z idealnymi lokami? Co jest prawdą i czy warto spać z mokrymi włosami? Co tak naprawdę się stanie, jeśli pójdziesz spać z mokrymi pasmami? Potwierdzamy i obalamy największe mity.

Mit 1: Chorujesz od pójścia spać z mokrymi włosami

Wyjaśnijmy to raz a dobrze: nie jest możliwe zachorowanie od pójścia spać z mokrymi włosami. Przeziębienie pojawia się, gdy zostajesz zarażona  wirusem, który przecież nie siedzi w Twoich włosach! Choroba nie wynika zatem ani ze spania z mokrymi  włosami, ani z temperaturą w Twoim mieszkaniu.

Oczywiście istnieje pewien związek między zimnem w pomieszczeniu a uczuciem zimna, które nadchodzi gdy przebywasz w nim wiele godzin. Dlatego jeśli chcesz czuć się bezpiecznie, śpij z mokrymi włosami tylko wtedy, gdy masz ciepło w pokoju i cieplutką kołdrę do spania – wtedy nie osłabisz organizmu; ale w zasadzie choroba i mokre włosy mają ze sobą niewiele wspólnego. Tutaj ważne jest, aby podjąć środki ostrożności. Jeśli poczujesz że zimno może Cię osłabić i przynieść przeziębienie, możesz po prostu skorzystać z suszarki przed pójściem spać w nocy.

Mit 2: Spanie z mokrymi włosami je niszczy 

Ty też myślisz, że niszczysz włosy śpiąc z mokrymi włosami? Odpowiedź brzmi: nie, ale włosy o poranku staną się bardziej splątane, co może sprawić, że będą się łatwiej łamać przy próbie rozczesania ich.

Jak uniknąć zniszczeń i nieestetycznego wyglądu włosów, które odginają się na wszystkie strony? Możesz albo położyć się z półsuchymi pasmami, albo nałożyć na nie odżywkę bez spłukiwania przed pójściem spać. Zapleć włosy w luźny lub ciasny warkocz – dzięki temu rano obudzisz się z luźnymi, lub mocniejszymi falami na głowie. Wyglądają one świetnie, a Ty masz od razu gotową fryzurę! Zamiast warkocza możesz też skręcić włosy w ślimaka i upiąć luźną gumką.  Spowoduje to, że po przebudzeniu będziesz miała piękne loki!

Przyznaj sama, że cudownie jest nie musieć rano w ogóle myśleć o stylizacji włosów! Wystarczy lekki spray kondycjonujący i delikatne przeczesanie włosów palcami.

W związku z tym:

… możesz iść do łóżka z mokrymi włosami, jeśli masz taką ochotę!

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *