Pytanie za 100 punktów! Czy można spłycić zmarszczki? 

Cześć! Dziś poznacie odpowiedź na odwieczne pytanie wszystkich kobiet i znacznej liczby mężczyzn. Zmarszczki dotyczą nie tylko nas, dziewczyny.  Wielu mężczyzn tez chciałoby się pozbyć tych linii i kresek i odjąć sobie lat – chocby tylko wizualnie. Czy to da się zrobić? Czy da się spłycić zmarszczki?

Obiecanki…

Producenci kosmetyków powiedzą wam wszystko, byle tylko sprzedać swój super krem na zmarszczki. Stworzą przed wami wizję twarzy gładkiej jak skóra niemowlaka. Czy naprawdę tak może zadziałać krem? Czy da się cofnąć starzenie się skóry?

Czym są zmarszczki?

Ogólnie – jest to po prostu wynik starzenia się skóry, czyli upływu lat, a dokładnie spadek poziomu kolagenu w skórze. To on wraz z elastyną odpowiada za elastyczność i jędrność. Kolagen tworzy rusztowanie dla skóry, dzięki czemu jest ona gładka, napięta i elastyczna. Z wiekiem jego poziom skórze maleje, dlatego skóra zapada się i tworzą się zmarszczki.

Czy wiecie, że istnieje kilka rodzajów zmarszczek? 3 najpopularniejsze to:

  1. Zmarszczki mimiczne.
  2. Zmarszczki wynikłe z fotostarzenia.
  3. Zmarszczki wynikłe z odwodnienia organizmu.

Jak zwalczyć zmarszczki mimiczne?

To grupa zmarszczek, których nie da się uniknąć. Marszczycie czoło, mrużycie oczy, śmiejecie się, gniewacie… to normalna rzecz, tak samo jak powstałe w wyniku tej mimiki zmarszczki. Fałdy skóry w okolicy napiętych podczas mimiki mięśni po prostu się marszczą i pogłębiają.

Zmarszczek mimicznych nie da się uniknąć, pojawią się prędzej czy później. Możecie jednak  opóźnić ich powstawanie. Jak? Ćwiczcie mięśnie twarzy! Mówię serio, joga twarzy lub seria specjalnie opracowanych min pobudzają skórę do wytwarzania związków, sprzyjających regeneracji i odnowie. Podobnie działa masaż np. jadeitowym rollerem.

Stosujecie też serum do twarzy. Kremy przeciwzmarszczkowe działają najsłabiej, ale odpowiednie serum ma szansę powodzenia, ważne, by zawierało witaminy (np. C), a także substancje działające rozluźniająco na mięśnie. Dzięki temu zmarszczki na skutek skurczów mięśniowych pojawiają się dużo później.

Jak zwalczyć zmarszczki wynikłe z fotostarzenia?

Słońce to największy wróg naszej skóry. Promieniowanie słoneczne powoduje właśnie efekt, który nazywa się fotostarzeniem. Jeśli nie zabezpieczacie skóry przed wyjściem na słońce, efektem jest mało elastyczna, zwiotczała i poszarzała cera z mnóstwem zmarszczek. Na fotostarzenie jest jeden sposób – kremy z filtrem. Stosujcie je także jesienią i zimą, gdyż promieniowanie przenika przez warstwę chmur, odzież, szyby. Dobrfze jeśli chronicie oczy, nosząc specjalne okulary słoneczne z ochroną UV.

Jak zwalczyć zmarszczki wynikłe z odwodnienia organizmu?

Tutaj sprawa jest prosta: pijcie dużo wody i nie dopuszczajcie do tego, by skóra stała się wiotka. Na szczęście ten rodzaj zmarszczek jest płytki i mało widoczny, niemniej jednak nie warto ich “hodować”, bo brak wody w organizmie przyczynia się do wielu innych chorób i niedomogów organizmu. Warto też zabezpieczyć skórę przed ucieczką wody – najlepiej za pomocą naturalnych olejków, stosowanych w formie serum.

To tyle, ogólny wniosek jest taki, ze trzeba masować twarz, pic dużo wody, stosować kremy z filtrem, sięgnąć po dobre serum (witamina C, retinol, peptydy itp.) i pamiętajcie oczywiście o tym, by się wysypiać, bo sen jest dobry an wszystko.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *