Perfumy, czyli wszystko, co powinnaś o nich wiedzieć

Cześć dziewczyny!

Dziś zabieram Was w podróż do świata zapachów i flakoników. Poznacie mnóstwo ciekawostek na temat rodzajów, szkodliwości i stosowania perfum. Mam nadzieję, że wyprawa spodoba się Wam i dzięki niej wybierzecie swój ulubiony aromat.

RODZAJE PERFUM

Tych jest naprawdę sporo. Perfumy dzielimy na dwie kategorie pod względem składników stosowanych podczas produkcji i stężenia substancji zapachowych. Do pierwszej grupy zaliczamy: wodę, alkohol etylowy i substancje zapachowe (naturalne pochodzenia roślinnego, naturalne pochodzenia zwierzęcego i sztuczne substancje zapachowe). W drugiej kategorii znalazły się: mgiełka do ciała, woda kolońska, woda toaletowa, woda perfumowana, perfumy i ekstrakt perfum.

TRWAŁOŚĆ PERFUM

Zależy od wielu czynników. Jeżeli perfumy nie utrzymują się długo na ciele, to: masz suchą skórę, nieprawidłowo je nakładasz, zawierają za mało olejków zapachowych, nie komponują się ze skórą, po jakimś czasie nie czujemy już ich zapachu. Co zrobić, żeby przedłużyć trwałość perfum? Nawilżaj skórę, bo tylko wtedy zapachy utrzymują się najlepiej i najdłużej. Aby aromat był dobrze wyczuwalny, na skórę nałóż bezzapachowy kosmetyk natłuszczający. Stosuj produkty z tej samej gamy kosmetycznej. Używając żelu pod prysznic, balsamu, szamponu, a nawet płynu do płukania tkanin, przedłużasz trwałość perfum i wzmacniasz ich aromat. Podobne działanie ma wazelina. Zaaplikowana na odpowiednie partie ciała, wydobywa zapach perfum. Jeśli spryskasz zgięcia rąk, nadgarstki i klatkę piersiową (u podstawy szyi), to twoje perfumy będą wyczuwalne przez cały dzień.

KOLOR PERFUM

Czy kolor perfum może się zmienić? Tak, ale wtedy, gdy straciły termin ważności lub były niewłaściwie przechowywane. Skutki? Przeterminowane perfumy mogą wywoływać podrażnienia, a kompozycja zapachowa ulega zmianie. Oczywiście nie zawsze zmiana koloru idzie w parze ze zmianą aromatu. Dzieje się tak w przypadku różowych, niebieskich i fioletowych perfum.

TERMIN WAŻNOŚCI PERFUM

Tak jak w przypadku kosmetyków, tak w przypadku perfum termin ważności oznaczany jest znakiem PAO (period after opening). Przedstawia on otwarty słoiczek z liczbą i literką M. Na przykład zapis 12M oznacza, że perfumy zachowają świeżość i będą zdatne do użycia przez 12 miesięcy od otworzenia słoiczka. Znak PAO najczęściej umieszcza się na etykiecie lub spodzie opakowania.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *