Paznokcie hybrydowe krok po kroku. Jak robię hybrydę na paznokciach? 

Paznokcie hybrydowe są trwalsze niż jakiekolwiek inne i to przede wszystkim w tym tkwi ich sukces. W dodatku można je wykonać samodzielnie w domu. Jak to zrobić krok po kroku i w jaki sposób zdjąć hybrydę z paznokci? Czy hybryda osłabia i niszczy paznokcie? 

Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Jak wspomniałam, zrobienie hybrydy nie jest skomplikowane, ale wymaga wprawy. Aby wykonać ten typ manicure’u samodzielnie w domu, powinnyście zaopatrzyć się w:

 • pilnik,
 • kostkę polerską/ blok polerski,
 • odtłuszczacz,
 • primer,
 • bazę hybrydy,
 • kolor hybrydy,
 • nawierzchniową hybrydę,
 • lampę UV,
 • oliwkę do skórek.

Swój domowy zabieg rozpoczynam od opiłowania paznokci zgodnie ze swoimi preferencjami i odsunięcia lub wycięcia skórek. Następnie:

 1. Matowię płytki za pomocą bloku polerskiego.
 2. Przecieram paznokcie odtłuszczaczem, żeby oczyścić je z pyłu. Ponieważ są tłuste z natury, dodatkowo sięgam po primer.
 3. Na tak oczyszczoną płytkę nakładam cienką warstwę bazy i utwardzam ją pod lampą UV (ok. 2 minut).
 4. Nakładam pierwszą (cienką) warstwę lakieru w wybranym przeze mnie kolorze i utwardzam ją pod lampą (ok. 2 minut).
 5. Nakładam lakier nawierzchniowy (inaczej top), aby utrwalić hybrydę i nadać jej połysk (ok. 2 minut).
 6. Przemywam ostatnią warstwę odtłuszczaczem. Nakładam oliwkę, którą wmasowuję w paznokcie i skórki.

Tak wykonane paznokcie hybrydowe powinny trzymać się przez około dwóch, trzech tygodni. Po tym czasie należy je uzupełnić lub zmienić kolor.

Jak zdjąć hybrydę z paznokci?

Najpierw lekko piłuję warstwę nawierzchniową paznokcia pokrytą hybrydą. Następnie zanurzam wacik w płynie do usuwania hybrydy, przykładam do całej płytki paznokcia i owijam folią aluminiową. Po upływie piętnastu minut odwijam folię i delikatnie zdejmuję lakier (do tego celu możecie użyć drewnianego patyczka lub pilnika). Lakier będzie schodził płatami lub po kawałku. Nie zrywajcie hybrydy na siłę, ponieważ w ten sposób uszkodzicie płytkę.

Czy hybryda osłabia i niszczy paznokcie?

Moja przyjaciółka co 2 tygodnie od pół roku robi hybrydę. Jej paznokcie są cienkie jak kartka, a lakier trzyma się na nich tylko przez dwa dni (później odchodzi). Dlaczego? Po prostu jej paznokcie zostały osłabione hybrydą. Sześć miesięcy nieustającego nakładania hybrydy do tego doprowadziło. To produkt chemiczny, który nie dość, że nie odżywia paznokci, to jeszcze je niszczy. Po odstawieniu hybrydy paznokcie stają się cieńsze i wrażliwsze na czynniki zewnętrzne. Aby powróciły do stanu wyjściowego, należy wstrzymać się z hybrydą na trzy miesiące. Ten czas poświęćcie na kurację odżywką do cienkich i osłabionych paznokci. Kiedy sytuacja ulegnie poprawie, możecie wrócić do hybrydy.

Paznokcie hybrydowe ‒ rady ode mnie

 1. Podczas stylizacji paznokci przestrzegajcie higieny ‒ dzięki temu unikniecie zakażeń przy ewentualnym przerwaniu naskórka.
 2. Używajcie produktów sprawdzonych marek i dobrej jakości, bo nie dość, że dłużej Wam posłużą, to hybryda będzie trwalsza i bardziej efektowna.
 3. Przy nakładaniu bazy hybrydy nie zalejcie skórek, aby później dobrze pokryć krawędź paznokcia.
 4. Zmian i poprawek możecie dokonywać, dopóki nie utwardzicie hybrydy pod lampą.

Czy uzyskujecie paznokcie hybrydowe w ten sam sposób co ja? Jeżeli nie, napiszcie, co robicie inaczej.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *