Jakie błędy w pielęgnacji włosów popełniamy najczęściej?

Cześć!

Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że każdego dnia szkodzisz swoim włosom. Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, przyzwyczajenia, a nawet zwykłe lenistwo mogą osłabić kondycję skalpu. Sprawdź, jakich błędów w pielęgnacji włosów nie popełniać, żeby cały czas cieszyć się ładną fryzurą.

Nie stosujesz właściwych kosmetyków…

…a do tego myjesz głowę zbyt często. Może to skutkować podrażnieniami i przesuszeniem skóry głowy oraz wypadaniem włosów. Jeżeli nie wiesz, jakich kosmetyków używać, poradź się lekarza. Nie używaj mocno oczyszczających kosmetyków i niedopasowanych do rodzaju twoich włosów. Sprawdź, jakie składniki zawierają twoje nowe produkty. Powinny zawierać delikatne i naturalne substancje, żeby nawilżyć, zmiękczyć i wygładzić włosy. Oczyszczających kosmetyków używaj raz na dwa tygodnie. W ten sposób usuniesz sebum, łupież i martwy naskórek ze skóry głowy.

Nie szczotkuj włosów na mokro

Wilgotne włosy są bardziej podatne na uszkodzenia i rozciąganie. Dlatego kiedy je rozczesujesz, narażasz pasemka na wypadanie i łamanie, a końcówki na rozdwajanie. Pamiętaj, żeby przed każdym szczotkowaniem odsączyć włosy z nadmiaru wody, podsuszyć je lub pozwolić im wyschnąć. Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniej szczotki lub grzebienia. Do gęstych włosów wybierz grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami, a do przesuszających się pasemek nie używaj szczotek z naturalnym włosiem.

Nie używaj suszarki

Gorące powietrze z suszarki szkodzi włosom i skórze głowy. Powoduje przesuszenie, odparowanie wody i keratyny, rozdwajanie się końców pasemek, odchylanie łusek włosowych oraz utratę naturalnego koloru i blasku. Zanim zaczniesz suszyć włosy, zaaplikuj na nie kosmetyk termoochronny. Równie dobrze możesz suszyć włosy chłodnym powietrzem z suszarki. A najlepszym rozwiązaniem będzie całkowite zrezygnowanie z korzystania z urządzeń wytwarzających wysoką temperaturę.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *