Jak zachować piękny kolor włosów po użyciu ziołowej farby?

Cześć dziewczyny!

Dziś opowiem Wam, co zrobić, żeby jak najdłużej zachować intensywny i piękny kolor włosów po farbowaniu ziołowymi produktami. Ostatnio stosuję tylko takie kosmetyki, bo cenię sobie życie w zgodzie z naturą. Co więcej ziołowe farby do włosów zapewniają niesamowite efekty i są w pełni bezpieczne. Zapraszam do lektury!

Wskazówka numer jeden

Farbę zmywam letnią wodą tak długo, aż woda będzie w 100% czysta. Nigdy do mycia głowy po farbowaniu nie używam ani szamponów, ani odżywek, bo mogłyby wypłukać zbyt dużo pigmentu. Do 24 godzin nie stosuję żadnych kosmetyków stylizujących – właśnie przez taki czas ziołowe farby przenikają do wnętrza włosów. Do pielęgnacji wystarczy zastosować olejek, którym można wymasować skórę głowy. Pamiętajcie tylko, żeby produkt zmyć po upływie godziny. Masaż głowy olejkiem przyda się zwłaszcza tym z Was, które mają suche i matowe włosy. Efekt? Bardziej błyszczące, wygładzone i elastyczne pasemka.

Wskazówka numer dwa

Co zrobić, gdy kolor na Waszych włosach jest zbyt jasny lub ciemny? Wystarczy, że wydłużycie lub skrócicie czas trzymania farby. Równie dobrze możecie wymieszać zioła w innych proporcjach, tworząc tym samym nieskończone ilości odcieni. Jeżeli chcecie wypielęgnować skalp, możecie przygotować odżywkę z bezbarwnej henny. Przetestowałam ją osobiście i mogę polecić z czystym sumieniem. Taki kosmetyk nie ma właściwości farbujących; ma za to świetne działanie nawilżające i odżywcze. To, jak długo będziecie trzymały produkt na włosach, zależy tylko od Was. Odżywkę z bezbarwnej henny mogą wypróbować wszystkie z Was, i to niezależnie od rodzaju włosów.

Wskazówka numer trzy

Jeżeli ufarbowałaś włosy ziołowym kosmetykiem, nie wolno ci stosować produktów z zawartością silikonu. Mimo że mają działanie ochronne, to nie przepuszczają nawilżających, odżywczych i pielęgnacyjnych składników do środka pasemek. Aby zachować intensywny odcień włosów, zrezygnuj na jakiś czas z używania produktów z silikonem. Tę substancję jest bardzo trudno wypłukać z wnętrza kosmyków. Najszybciej zrobicie to za pomocą ziołowych szamponów.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *