Jak usunąć przebarwienia? Peeling, laser i przydatne triki pielęgnacyjne

Siema!

Przebarwienia są problemem wielu dziewczyn. Pojawiają się, kiedy skóra starzeje się; powstają także pod wpływem słońca. Niektóre z nich jest trudno zamaskować makijażem, inne z łatwością ukryje jedna warstwa pudru. A co zrobić z pozostałymi? Te możesz usunąć w gabinetach kosmetycznych lub rozjaśnić w domu. Jak? Przeczytaj mój post, a wszystkiego się dowiesz.

Skąd biorą się przebarwienia?

Większość przebarwień, które znajdują się na twojej skórze, powstało pod wpływem promieniowania UV. Brak ochrony przeciwsłonecznej i zbyt długie opalanie się są powodują powstawanie plamek, a także zmarszczek i suchych skórek. Przebarwienia dodają lat, utrudniają zrobienie makijażu i jest je trudno usunąć. Mogą pomóc ci kosmetyki rozjaśniające i złuszczające, które wyrównają koloryt cery, ale nie usuną przebarwień powstałych w głębszych warstwach skóry. Jak zatem się ich pozbyć?

Zabiegi medycyny estetycznej na przebarwienia

W usuwaniu przebarwień pomoże fototerapia. Podczas zabiegu wytwarzana jest energia świetlna, która rozgrzewa wierzchnie warstwy skóry oraz pobudza do produkcji kolagenu i aktywuje procesy regeneracyjne. W ten sposób przebarwienia rozjaśniają się, a nadmiar melaniny się zmniejsza. Terapia światłem zapewnia cerze jednolity koloryt, wygładza skórę i poprawia elastyczność. Mimo że skóra po zabiegu jest nieco ciemniejsza (jest to naturalna ochrona skóry przed światłem), to po kilku dniach niedoskonałości znikają. Do uzyskania pożądanych efektów wystarczy kilka zabiegów. W trakcie terapii skóra jest bardzo wrażliwa, dlatego musimy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej.

W redukowaniu przebarwień pomoże także laser. Promień urządzenia usuwa niedoskonałości, regeneruje skórę i przyspiesza proces gojenia się ranek. Podczas zabiegu powstają nowe komórki, które zajmują miejsce starych, usuniętych przez laser. Skóra staje się gładsza, młodsza i ma jaśniejszy koloryt. O liczbie i intensywności zabiegów decyduje lekarz dermatolog. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach, ale skóra przez ten czas jest narażona na działanie promieni UV (wymagana jest ochrona UV i delikatna pielęgnacja).

A jak wy radzicie sobie z przebarwieniami po wakacjach?

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *