Jak poradzić sobie z wrastającymi włoskami?

Hej!

Każda z kobiet chce mieć gładką skórę bez najmniejszego włoska. Ale co jeśli włoski zaczynają wrastać, a ty masz problem z depilacją? Wypróbuj jeden ze sposobów, który opisuję w tym poście. Dzięki nim twoja skóra znów stanie się nieskazitelnie piękna i gładka.

PEELING

Ten zabieg złuszcza martwe komórki skóry i usuwa zabrudzenia, co sprawia, że włoski wystają ponad powierzchnię skóry i jest je łatwiej wydepilować. Do peelingu możesz użyć gotowego produktu lub zrobić go samodzielnie. Pamiętaj, żeby peeling robić przed depilacją i nie częściej niż co dwa tygodnie. Dzięki zabiegowi twoja skóra będzie gładka, krążenie krwi – lepsze, a koloryt – ujednolicony.

MYJKA

Do zapobiegania wrastaniu włosków przyda ci się także myjka, którą może być szorstka gąbka lub rękawica. Jeżeli będzie miała odpowiednią powierzchnię, to z łatwością usunie martwe komórki naskórka i sprawi, że depilacja będzie przebiegała bez żadnych przeszkód. Aby zwiększyć skuteczność zabiegu, warto na myjkę zaaplikować peeling.

NAWILŻANIE

Kosmetyki nawilżające zmiękczają naskórek i tym samym opóźniają wzrost włosków. Możesz też zastosować specjalny krem przeciw wrastaniu włosów, który dodatkowo działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i łagodząco. Będzie świetnym rozwiązaniem dla wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry bikini i pach.

MOCZNIK

Ten składnik wielu kosmetyków ma działanie nawilżające lub złuszczające – to zależy od jego stężenia. Działanie mocznika polega na zmiękczaniu i wygładzaniu naskórka lub złuszczaniu martwych komórek skóry. Dzięki temu nie będziesz miała problemu z wrastającymi włoskami.

AŁUN

To występujący naturalnie w przyrodzie minerał, często stosowany zamiast dezodorantu. Ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i ściągające. Sprawdzi się świetnie w przypadku ukąszenia owadów, poparzeń słonecznych albo skaleczeń. Ma także właściwości łagodzące, dlatego jest idealny po depilacji.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *