Ile odżywki, maski, serum i oleju nakładasz na włosy?

Cześć!

To, ile kosmetyków do włosów nakładasz, jest uzależnione od wielu czynników. Co ciekawe, powiedzenie co za dużo, to niezdrowo w kwestii pielęgnacji włosów sprawdza się bardzo dobrze. Więc ile maski, odżywki i olejku nakładać na włosy? Zapraszam do lektury mojego postu.

Czemu nakładasz za dużo produkty?

Właściwie na początku trudno określić, ile tak naprawdę włosy potrzebują kosmetyków. Czy mają jakąś ograniczoną wchłanialność? Jeżeli myślisz, że właśnie tak jest, to być może nie masz do końca racji. Z drugiej strony im więcej nałożysz produktu na pasemka, tym lepiej dla nich; resztę najwyżej zmyjesz szamponem. Pamiętaj tylko, żeby na samym początku nie skreślać kosmetyku i nie zmieniać całkowicie pielęgnacji.

Ile nakładać szamponu do włosów?

Coś mi się wydaje, że większość z was używa zbyt dużo szamponu do włosów. Tymczasem ilość tego kosmetyku nie powinna być większa niż orzech włoski. Więcej szamponu powoduje podrażnienie skóry głowy i przesuszenie włosów, a czasami łupież. Szampon rozcieńczamy wodą, a potem wcieramy w skalp.

Ile nakładać odżywki lub maski do włosów?

O dziwo im więcej odżywki lub maski nałożysz, wcale nie znaczy, że włosy będą lepiej odżywione. Dlatego ilość tych kosmetyków nie powinna być dużo większa niż orzech włoski. Warto pamiętać, że odżywkę lub maskę nakłada się na długości włosów, ale nigdy nie na skórę głowy. W przypadku nieprawidłowego stosowania produktów włosy mogą być obciążone, tłuste i posklejane.

Ile nakładać oleju na włosy?

Oleju nie warto nakładać na włosy więcej niż orzech włoski. Ba, najlepiej użyć go o połowę mniej. I należy nakładać go tylko na długości lub na same końcówki, ale nigdy na skórę głowy. Olejek aplikuje się pasmo po paśmie, dokładnie wcierając produkt. W przeciwnym wypadku włosy będą przetłuszczone i brzydkie, a na skórze może pojawić się większa ilość sebum.

Ile nakładać serum do włosów?

Sebum nakłada się w najmniejszej ilości, równej 1/10 wielkości orzecha włoskiego. Dlaczego? Bo serum aplikuje się tylko na końce pasemek, nigdy na skórę głowy i na długości. Serum (zwłaszcza silikonowe) może przetłuszczać, obciążać i wyglądać gorzej. Podobne zasady są związane ze stosowaniem serum kremowego.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *