Dlaczego piękne brwi są ważne? Trick, który w jedną chwilę odmłodzi twarz!

Cześć dziewczyny!

Pewnie wiecie, że makijażem można ukryć wiele mankamentów ale oprócz tego również odjąć sobie lat.  na najlepsze mu na najlepsze sposoby na wygląda młodziej jest odpowiedź makijaż brwi. Dziś Opowiem wam jak je umalować, aby wyglądać o kilka lat młodziej.  Piękne brwi to z resztą od kilku lat bardzo modny trend, dlatego nie zwlekajcie – penseta oraz kredka do brwi w dłoń i do dzieła – walczymy o brwi idealne!

Sposób na brwi idealne – geometria brwi

Aby twarz wyglądała jak najlepiej, ważny jest kształt brwi. Geometria (kształt, szerokość, wielkość) brwi definiuje całą geometrię twarzy. Dlatego tak ważne jest, by dobrze zaznaczyć ich początek, środek, koniec, moment wznoszenia się łuku brwiowego (najczęściej jest on na ⅔ długości brwi, ale przecież to tylko umowne). Każda buzia jest inna i każdy z was powinien indywidualnie wyznaczyć sobie ten kształt. Jak to zrobić? Już wyjaśniam!

Jak wyznaczyć idealny kształt brwi

 1. Najpierw wyznaczcie dobrą długość.  Czy macie w domu… patyczek do szaszłyków? Świetnie, przynieście go – to będzie wasz wskaźnik, który pomoże wam wyznaczyć początek, koniec i środek brwi, a nawet ich wysokość.
  Przyłóżcie patyczek do skrzydełka nosa i wewnętrznego kącika oka tak, by przecinał on łuk brwiowy. Punkt przecięcia brwi i patyczka to początek brwi
 2. W ten sam  sposób odmierzcie koniec brwi, tyle że patyczek będzie przechodził przez zewnętrzny koniec brwi i zewnętrzny kącik oka.
  Pamiętajcie, że brwi nie mogą być za krótkie, bo wtedy wyglądają nienaturalnie.
  Z kolei zbyt długie brwi sprawiają wrażenie, że buzia jest zmęczona.
 3. Kąt wzniesienia brwi, czyli tego bardzo kobiecego  wygięcia łuku brwiowego  wyznaczycie, przykładając patyczek do skrzydełka nosa tak, aby  przecinał źrenicę oraz łuk brwiowy.
  Cały czas wszystkie pomiary zaznaczajcie kredką do brwi lub w naturalnym odcieniu.
 4. Musicie jeszcze sprawdzić, czy wasze brwi są na jednej wysokości – oczywiście również zmierzcie to patyczkiem, przykładając go poziomo.

MAKIJAŻ BRWI – JAK GO PRAWIDŁOWO  ZROBIĆ?

Uwierzcie mi, że teraz już będzie tylko prościzna.  Macie przecież zaznaczony idealny kształt brwi. Uczeszcie  delikatnie brwi szczoteczką. Obserwujcie, czy któreś włoski nie wychodzą poza łuk brwiowy. Sprawdźcie to, ponieważ te włoski należy wyrwać pęsetą.

 • Możecie też narysować obrys brwi za pomocą cielistej kredki; gdy to zrobicie, wszystkie włoski, które znajdują się poza jej granicą, są do wyrwania.
 • Teraz sięgnijcie po kredkę do brwi – najlepsza to cienki automatyczny ołówek, ponieważ ma on wąski grafit i da wam precyzyjny makijaż, dzięki któremu będziecie mogły domalować pojedyncze włoski lub zatuszować puste miejsca na łuku brwiowym – oczywiście, jeśli takie macie.
 • Zacznijcie od dolnej linii i delikatnie ją podkreślcie. Następnie obrysujcie górną linię i wypełnijcie ubytki wewnątrz, na łuku brwiowym. Nie spieszcie się, starajcie się być precyzyjni. Pamiętajcie też, że zewnętrzny kącik brwi powinien być mocniej zaakcentowany, więc nie bójcie się docisnąć kredkę mocniej.
 • Wiem, że wasze brwi wyglądają teraz dość mocno i nienaturalnie, dlatego pora nadać im nieco bardziej ludzkiego wyglądu. W tym celu sięgnijcie po grzebyczek do brwi i delikatnie przeczeszcie nim łuk brwiowy. Skoncentrujcie się zwłaszcza na górnej linii brwi oraz ich początku, czyli wewnętrznej części tuż przy nosie. Tam linia brwi nie może być ona, bo to dodaje srogiego wyglądu, lepiej, jeśli delikatnie wycieniujecie te obszary.

I wiecie co? To już wszystko! Naprawdę, tylko tyle potrzeba było, by mieć piękne brwi. Koniecznie dajcie znać jak wam poszło to malowanie!

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *