Co powinien zawierać dobry krem? Czy zwracam uwagę na zawarte w nim składniki?

Cześć dziewczyny!

Kiedy kupuję krem, zawsze zwracam uwagę na zawarte w nim składniki. Muszą być tak dobrane, żeby w 100% odpowiadały potrzebom mojej cery. Szerokim łukiem omijam te kosmetyki, w których znajdują się parabeny, oleje mineralne, alkohol i mnóstwo innych szkodliwych substancji. Co zawiera dobry krem według mnie?

Czego potrzebuje skóra?

Skóra każdego z nas potrzebuje zupełnie innych składników. Dla niektórych z nas są to substancje nawilżające i witaminki, dla innych zaawansowane formuły opracowane w laboratoriach. Dlatego kiedy robicie kosmetyczne zakupy, czytajcie składy kremów. Produkty dostępne obecnie zawierają wyszukane i oryginalne składniki. Są to między innymi: fitohormony, fitosterole, kwasy owocowe, preparaty niszczące wolne rodniki, komórki macierzyste roślin i wiele, wiele innych. Naprawdę jest w czym przebierać.

Woda dla skóry

Nie chodzi mi tylko o wodę, którą powinnyśmy wypijać każdego dnia. Woda jest także bazą wielu kosmetyków. Niekiedy zastępuje ją alkohol, oleje i rozpuszczalniki, które mogą szkodzić cerze. Dzięki wodzie możliwe jest uzyskanie pożądanej konsystencji kremów i dodanie do nich innych składników. Najlepsze działanie mają produkty z zawartością wody termalnej lub komórkowej. Ma ona działanie dogłębnie nawilżające, rozjaśniające, odświeżające i regenerujące.

Silikony, SLS, parafina w kremach

Nie wszystkie składniki kremów działają prawidłowo na skórę. Są to między innymi SLS, czyli substancje myjące. Przy długotrwałym stosowaniu mogą podrażniać skórę. Wiele kontrowersji budzą także parabeny. W kosmetykach pełnią rolę konserwantów hamujących namnażanie się bakterii. Zastosowane w minimalnych ilościach są w pełni bezpieczne dla cery. A co z silikonami? Substancje te działają powierzchniowo i chronią skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Z drugiej jednak strony nie przepuszczają składników zawartych w innych kosmetykach.

Witaminy, mikroelementy, …

Jeżeli krem zawiera witaminy, mikroelementy, peptydy, aminokwasy i wiele innych dobroczynnych składników, to możemy śmiało nazwać go bogatym. Jeśli stosujesz takie produkty, masz pewność, że twoja cera będzie wypielęgnowana na maksa.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *