Co niszczy twoje włosy? Stylizacja, kosmetyki, upięcia

Cześć!

Suche, matowe, łamliwe i osłabione. Jeśli twoje włosy też takie są, to prawdopodobnie przesadziłaś z farbowaniem, stylizacją na gorąco lub dziwacznymi upięciami. Zobacz, czego nie wolno robić włosom i co może je zniszczyć.

Farbowanie i rozjaśnianie

Czy często farbujesz i rozjaśniasz włosy? Jeśli tak, to zapewne twoje pasemka są matowe, suche i łamliwe. Składniki zawarte w farbach uszkadzają włosy i mogą podrażniać skórę głowy. Co więcej, natychmiastowa zmiana koloru lub mocne rozjaśnianie może poważnie uszkodzić strukturę włosów, i to nawet w trwały sposób. Zamiast stosować tradycyjne preparaty koloryzujące, wybierz te bardziej naturalne. Wraz z nimi zastosuj produkty, które zabezpieczą włosy przed uszkodzeniami i dostarczą cennych składników.

Stylizacja na gorąco

Zbyt częste używanie prostownicy, lokówki lub suszarki również może prowadzić do osłabienia kondycji włosów. Wysoka temperatura, którą wytwarzają te urządzenia, prowadzi do odparowania wody i keratyny. To w efekcie prowadzi do przesuszenia włosów, utraty naturalnego połysku i koloru oraz rozdwojenia końców. Co gorsza, pasemka mogą zacząć wypadać, kruszyć się i łamać. A wystarczy zmniejszyć częstotliwość stosowania tych urządzeń lub przed każdą stylizacją użyć kosmetyku termoochronnego.

Kosmetyki stylizujące

One też szkodzą włosom. Pianki, lakiery, żele i inne utrwalacze, które zawierają alkohol, mogą osłabiać pasemka i podrażniać skórę głowy. Jeżeli korzystasz z nich zbyt często, to pewnie zaobserwowałaś u siebie wypadanie, kruszenie i łamanie się włosów. Czy na twojej głowie pojawił się biały nalot? To zapewne wynik nieumiejętnej aplikacji produktów do stylizacji. Pamiętaj zatem o dokładnym myciu głowy. Ostatecznym rozwiązaniem jest ścięcie włosów w taki sposób, żeby cała fryzura nabrała objętości i lekkości.

Nieodpowiednie fryzury i upięcia

Tapirowanie, trwała ondulacja i bardzo ciasne upięcia bardzo szkodzą włosom. Niektóre uczesania osłabiają cebulki włosowe, powodując wypadanie włosów i odkształcenia na ich powierzchni. Metalowe elementy w akcesoriach fryzjerskich również mogą powodować uszkodzenia pasemek. Poza tym tapirowanie i trwała ondulacja już dawno wyszły z mody.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *