Cienkie włosy – jak o nie dbać? Moje sposoby

Hej dziewczyny.

Jeśli – podobnie jak ja – wałczycie nieustannie z cienkimi włosami, które są pozbawione objętości, a przy wzmożonej wilgotności powietrza puszą się i wyglądają nieestetycznie dziś spieszę wam z pomocą i garścią przydatnych porad oraz tricków. Cienkie włosy mają często jeszcze jedną niemiłą przypadłość: zbyt szybko robią się tłuste od nasady, podczas gdy ich końce bywają suche i napuszone. Jak dbać o takie włosy?

1. Myjcie włosy delikatnym szamponem

Skóra głowy cienkich włosów potrzebuje być czysta, o dobrym pH, aby była w stanie regulować pracę gruczołów łojowych. Im bardziej wasz szampon obfituje w detergenty, parabeny, silikony i sls-y – tym gorzej

2. Ostrożnie z keratyną!

Keratyna bywa zbawienna dla włosów, ale należy stosować ją z umiarem, lub równoważyć za pomocą naturalnych olejków (przynajmniej raz w tygodniu róbcie olejowanie włosów). Jeśli nadużyjecie keratyny wasze włosy mogą zacząć się kruszyć i wypadać. Spotka was coś, co nazywa się przeproteinowaniem włosów czyli zamiast je odbudować – nadbudujecie nadmiernie i sprawicie, że staną się szorstkie i łamliwe.

3. Olejowanie włosów

Olejki do włosów nakładajcie nie tylko na pasma, ale również na skórę głowy. Wybierajcie te, które pasują do porowatości włosów oraz te, które zawierają wartościowy skwalan – jest to bowiem cudowna substancja, która równoważy łojotok na skórze głowy i sprawia, ze włosy nie przetłuszczają się, a skóra głowy nie przesuszy się, tak jak w przypadku wielu szamponów dla przetłuszczających się włosów.

4. Suchy szampon

To kosmetyk, który nie tylko ładnie unosi włosy u nasady sprawiając, że fryzura staje się bujniejsza, ale również pozwala ujarzmić tłuste u nasady pasma, nie wysuszając jednocześnie końcówek i sprawiając, ze nie musimy kolejny raz myc włosów i sięgać po gorący nawiew suszarki.

5. Suszcie włosy z głową skierowaną w dół

Dzięki temu włosy nabiorą puszystości, ponieważ schną odbite od nasady. Dobrze jest również od czasu do czasu zrobić przedziałek w innym miejscu niż zwykle: dzięki temu włosy nie będą oklapnięte, ponieważ nie są przyzwyczajone do takiego nowego ułożenia.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *