BBL – czy wiecie, co to jest?

Cześć! Na samą myśl o skalpelu przechodzą mnie dreszcze i cieszę się, że żyję w czasach, kiedy poprawianie urody oraz jakości skóry odbywać się już może nie tylko w sposób bezinwazyjny, ale także bardzo przyjemny i komfortowy. Nic już nas nie musi boleć i nie musimy dawać się szlachtować, żeby skorygować owal twarzy albo pozbyć się wszelkich defektów. Dziś możemy zregenerować swoje komórki, a nie pozbywać się połowy ciała 😉 Jak? Jednym z doskonałych sposobów jest relaksujące BBL. Wiecie, czym jest?

Oświeć swoje komórki!

BBL to Broad Band Light – czyli zabieg przy użyciu światła. Innowacyjny. Relaksujący. Znakomicie działający. To innowacyjna technologia wyznaczająca nowe standardy na dolegliwości skóry spowodowane:

 • starzeniem się,
 • aktywnym stylem życia
 • nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne.
 • smogiem, toksynami, stresem oksydacyjnym
 • światłem z monitorów, telewizorów, smartfonów

Energia BBL pozwala na precyzyjny zabieg w przypadku wszelkich przebarwień, plam starczych, słonecznych, małych naczynek na twarzy i pozostałości po trądziku i wielu innych defektów skórnych.

Zabieg wykorzystuje energię świetlną, która rozgrzewa górne warstwy skóry i właśnie w ten sposób stymuluje komórki do regeneracji, czyli do powstawania nowego kolagenu.
Ten proces jest bardzo efektywny, przywraca skórze jej autentyczne piękno, wyrównuje naturalny koloryt i nadaje jej gładkość, promienność i oczywiście młodszy wygląd. Dodatkowo, energia fototermiczna wyeliminuje drobne naczynka, powodujące zaczerwienienia, a także obniży za wysoki poziom melaniny, który odpowiada za powstawanie zmian pigmentacyjnych i przebarwień. Terapię BBL można stosować na wszystkie okolice ciała.

BBL – wybierz swój kolor pielęgnacji

Wszystko zależy od tego, jaką cześć ciała chcecie poddać zabiegowi. Dlatego stosuje się inną długość fal światła, a te mają różny kolor. Ogólnie wykorzystywane jest promieniowanie od długości fali od 420 nm nawet do 1200 nm w celu zagęszczenia struktury kolagenu, pobudzenia fibroblastów do syntezy.
Światło fioletowe, niebieskie i żółte działają na poziomie naskórka, światło czerwone, pomarańczowe i podczerwień – IR działają na poziomie naskórka oraz skóry właściwej. Kolor światła dobiera się do rodzaju zabiegu i efektów. Termolifting jest bezbolesny i bardzo skuteczny, a najważniejsze i najfajniejsze jest to, że efekty widać już po pierwszym zabiegu. Stosowany jest w celu odmłodzenia, ściągnięcia i poprawienia napięcia skóry twarzy i ciała, czyli do ogólnie pojętego tuningu skóry:)

Jeszcze większym, choć dużo kosztowniejszym „rarytasem pielęgnacyjnym” jest połączenie BBL z mikroprądami – zabieg ten silnie odmładza, a połączenie fotostymulacji i mikroprądów wypełnia od wewnątrz zmarszczki i genialnie wygładza skórę.To alternatywa dla inwazyjnych zabiegów i wszelkich dermo-wypełniaczy, polegających na iniekcji kolagenu.

BBL – zalety

 • przyjemny (czujecie miłe ciepło na skórze);
 • bezbolesny w porównaniu do innych zabiegów;
 • działa na poziomie materiału genetycznego;
 • regeneruje skórę, przyspiesza gojenie sie ran;
 • niweluje blizny;
 • zwalcza trądzik;
 • spłyca zmarszczki;
 • zwalcza plamy pigmnentacyjne;
 • znacznie zmniejsza rozstępy.

Czy ktoś z Was stosował zabieg BBL? Polecacie go? Napiszcie o efektach! 🙂

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *