Czy warto kupić drewniany antystatyczny grzebień?

Hej!

Moda eko zapanowała również w świecie włosomaniaczek. Dziewczyny, które szczególną uwagę przywiązują do specjalistycznej pielęgnacji włosów, stosują do szczotkowania drewniane antystatyczne grzebienie. Jak się sprawdzają i jakie są ich największe zalety? Zapraszam do przeczytania mojego tekstu.

Który grzebień lepszy: drewno vs plastik

Zdecydowana większość włosomaniaczek wybiera drewniane grzebienie. W sumie nic dziwnego, bo drewno zapobiega elektryzowaniu się włosów. Poza tym takie akcesoria są gładkie, nie mają żadnych łączeń (w przeciwieństwie do grzebieni plastikowych), dzięki czemu nie zahaczają o łuski włosa i nie uszkadzają struktury pasemek. Zęby grzebienia nie są ostre, przez co nie podrażnisz skóry swojej głowy.

Jaki drewniany grzebień wybrać?

Najlepszym grzebieniem będzie taki, który nie szarpie włosów i nie podrażni skóry głowy, a ty będziesz mogła zadbać o fryzurę tak, jak tylko chcesz. Podczas wyboru akcesorium zwróć uwagę na rozstaw i długość ząbków, wielkość, poręczność i łatwość czyszczenia. Dobrze dobrany grzebień zastąpi ci szczotkę, i to nawet tę z włosa dzika. Pamiętaj tylko, że jeśli będziesz szczotkować mokre włosy, to drewniany grzebień zużyje się szybciej. A uszkodzone tworzywo, nawet jeśli jest naturalne, może uszkodzić twoje włosy.

Drewniany grzebień do włosów ma kilka zalet:

  • nie elektryzuje włosów,
  • wygładza pasemka,
  • można nim rozczesywać mokre pasemka,
  • nadaje się do każdego rodzaju włosów,
  • jest delikatny dla włosów i skóry głowy,
  • pobudza wzrost włosów,
  • można użyć go do masażu głowy,
  • odżywia przez rozprowadzenie sebum na całej długości pasemek,
  • usuwa zanieczyszczenia.

Jak stosować drewniany grzebień do włosów?

Drewniany grzebień do włosów stosuje się tak samo jak zwykły grzebień lub szczotkę. Grzebień z szeroko rozstawionymi zębami jest przeznaczony do rozczesywania włosów po umyciu, a grzebień z wąsko rozstawionymi włosami – do stylizacji.

Jak czyścić drewniany grzebień do włosów?

Po każdym zastosowaniu grzebień należy umyć. Najlepiej sprawdzi się ciepła woda z mydłem lub oczyszczającym szamponem. Bardzo ważne jest, żeby po każdym myciu grzebień dokładnie osuszyć przy pomocy papierowego ręcznika, a potem zostawić go do samodzielnego wyschnięcia. Raz na jakiś czas dobrze jest wetrzeć w grzebień olejek dobrany do włosów. Dzięki temu zachowa ładny wygląd i posłuży nam na dłużej.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *