Jak przyspieszyć wzrost włosów? Wybrałam olejek z mięty pieprzowej

Cześć!

Jeżeli właśnie zapuszczasz włosy, ale nie widzisz większych efektów, to wypróbuj mój ostatni patent. Chodzi o olejek miętowy, który przyspiesza wzrost, a do tego ma wiele innych przydatnych właściwości. Jeżeli jesteś zainteresowana taką kuracją, to przeczytaj mój tekst. Zapraszam do lektury.

Olejek miętowy na porost włosów

Na porost włosów dobrze sprawdzi się miętowy olejek eteryczny. Do wyboru mamy olejek z mięty polnej lub z mięty pieprzowej. Lepiej działa oczywiście olejek z mięty pieprzowej. Z drugiej strony jednak może podrażniać skórę głowy, zwłaszcza wtedy, gdy jest wrażliwa lub alergiczna. Aby osiągnąć efekty, olejek miętowy musi być w pełni naturalny i koniecznie eteryczny, a nie zapachowy. Pamiętaj przy tym, że olejki eteryczne są mocno stężone i trzeba używać ich ze szczególną ostrożnością.

Jak działa olejek miętowy na włosy?

Olejek miętowy działa rozgrzewająco i pobudzająco na krążenie skóry głowy. Sprawia to, że do cebulek włosowych trafia więcej tlenu i składników odżywczych. A to z kolei przekłada się na szybszy wzrost włosów; na głowie pojawiają się baby hair. Olejek miętowy można stosować na całą głowę lub punktowo, np. na zakolach. Innymi właściwościami tego produktu są:

  • łagodzenie bólów głowy;
  • pobudzenie w stanach apatii i zmęczenia umysłowego;
  • działanie antybakteryjne;
  • łagodzenie trądziku na skórze głowy;
  • zmniejszanie wydzielania sebum.

Jak zastosować olejek miętowy?

Do pobudzenia wzrostu włosów potrzebne ci będą dwa olejki: miętowy eteryczny i bazowy. Na dwie lub trzy łyżki oleju bazowego zastosuj tyle samo kropel olejku z mięty pieprzowej 5-6 kropli olejku z mięty polnej. Jeżeli pierwszy raz w ten sposób dbasz o włosy, to lepiej przeprowadzić próbę i sprawdzić, czy nie dostaniesz uczulenia. W przeciwnym wypadku skóra może się zaczerwienić i zacząć mrowić.

Mieszankę olejku miętowego i olejku bazowego wciera się opuszkami palców, a dla lepszych efektów można wykonać masaż szczotką lub palcami. Po godzinie głowę myje się delikatnie działającym szamponem. Kurację na porost włosów przeprowadza się dwa lub trzy razy w tygodniu. Olejem bazowym może być każdy olej przeznaczony do skóry głowy i włosów lub mieszanka takich olejków.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *