Oczy jak zwierciadło odbijają nieprzespane noce, długie godziny spędzone przed komputerem i wszystkie błędy w pielęgnacji, dlatego wymagają szczególnej troski. Podobnie jak skóra wokół oczu, która jest bardzo cienka i pozbawiona warstwy lipidowej, dlatego szybko się starzeje. Na domiar złego łatwo się wysusza i ulega podrażnieniom. Ze względu na słabe krążenie krwi i tendencję do zastojów limfatycznych, pod oczami powstają cienie i obrzęki, które dodają nam lat. Same widzicie, że skóra wokół oczu potrzebuje specjalnych kosmetyków i wyjątkowo delikatnej pielęgnacji, więc popełniacie duży błąd, jeżeli kremu do twarzy używacie także pod oczy. Jak wobec tego powinna wyglądać pielęgnacja oczu i skóry wokół oczu? Zaraz Wam przedstawię moje sposoby na makijaż dla wrażliwych oczu i dokładny demakijaż oczu oraz doradzę, jaki krem i inne kosmetyki pod oczy wybrać.
Pielęgnacja oczu i skóry wokół oczu – makijaż dla wrażliwych oczu
Nawet jeżeli Wasze oczy są wrażliwe, nie musicie rezygnować z makijażu. Wystarczy, że zastosujecie kilka trików:
- Zanim użyjecie kolorowego cienia lub kredki, nanieście na powieki odrobinę wygładzającej bazy pod makijaż. To umożliwi równe rozprowadzenie wybranego kosmetyku i zapobiegnie jego osypywaniu się lub zbieraniu w załamaniach skóry,
- Jeżeli nie wyobrażacie sobie wyjścia z domu bez wytuszowania rzęs, nie róbcie tego. Nie zapominajcie tylko o dobrej odżywce. Możecie wybrać taką, którą należy nakładać na noc, po wieczornym demakijażu, lub odżywkę przeznaczoną do stosowania pod tusz do rzęs. Obu należy używać systematycznie, co zaowocuje wzmocnieniem i wydłużeniem rzęs.
Pielęgnacja oczu i skóry wokół oczu – dokładny demakijaż oczu
Demakijaż odgrywa kluczową rolę w codziennej pielęgnacji oczu i skóry wokół nich. Dlaczego? Ponieważ pozostałości kolorowych kosmetyków mogą podrażniać spojówki i skórę pod oczami, zwłaszcza podczas snu. Właśnie z tego powodu oczyszczanie musi być dokładne. Najlepiej, jeżeli zostanie przeprowadzone z wykorzystaniem płynu do demakijażu lub wody micelarnej, które zmywają nawet kosmetyki wodoodporne.
Pielęgnacja oczu i skóry wokół oczu – krem pod oczy
Wspomniałam, że żaden krem do twarzy, nawet najlepszy i najdroższy, nie sprosta potrzebom skóry wokół oczu. Dlaczego? Ponieważ kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry pod oczami mają lekką konsystencję, która umożliwia ich szybkie rozprowadzenie i wchłonięcie. Dzięki temu szczególnie delikatna w tych rejonach skóra nie jest narażona na rozciąganie. Ponadto kremy pod oczy są pozbawione popularnych alergenów, za to zawierają witaminy i ekstrakty roślinne, które zapewniają skórze długotrwałe nawilżenie, stymulują syntezę kolagenu, wygładzają drobne zmarszczki i łagodzą podrażnienia naskórka.
Wybór kremu pod oczy powinnyście uzależnić od indywidualnych potrzeb:
- Jeżeli Waszym naczelnym celem jest wygładzenie zmarszczek, w składzie kremu szukajcie protein pszenicy (poprawiają napięcie skóry), witaminy C (pobudza produkcję kolagenu), kwasów nukleinowych i pseudobotuliny (ograniczają kurczliwość mięśni, które prowadzą do powstawania zmarszczek mimicznych, lub te mięśnie rozluźniają i w efekcie spłycają bruzdy).
- Jeżeli chcecie zlikwidować sińce lub zmniejszyć opuchliznę pod oczami, Wasz krem powinien zawierać witaminę C i K oraz kofeinę bądź wyciągi ziołowe, na przykład z bławatka, arniki lub kasztanowca. Krem o takim składzie poprawi mikrokrążenie i elastyczność naczynek krwionośnych oraz zapobiegnie powstawaniu obrzęków i rozjaśni cienie.
Niezależnie od tego, jaki krem pod oczy wybierzecie, musicie stosować go regularnie i nie zniechęcać się brakiem natychmiastowych efektów. Pogódźcie się z tym, że zauważycie je po kilku tygodniach. (Naprawdę warto poczekać!)
Pielęgnacja oczu i skóry wokół oczu – inne kosmetyki pod oczy
Krem nie powinien być jedynym kosmetykiem, jaki stosujecie pod oczy. Polecam Wam jeszcze specjalne maseczki w formie kolagenowych płatków z dodatkiem mikronizowanych alg, ekstraktu z kawioru, miłorzębu lub ogórka. Efekt, który zapewniają, jest spektakularny, ale niestety krótkotrwały. Z tego powodu najlepiej stosować je doraźnie, na przykład przed ważną uroczystością.
Kolagenowe płatki pod oczy mogą mieć różne właściwości, o których decydują zastosowane składniki aktywne. I tak – mogą one:
- intensywnie nawilżać skórę wokół oczu i stymulować usuwanie toksyn;
- napinać skórę pod oczami i wygładzać zmarszczki wokół oczu;
- rozjaśniać cienie pod oczami;
- likwidować obrzęki pod oczami.
Niezależnie od składu, kolagenowe płatki pod oczy błyskawicznie poprawiają stan skóry wokół oczu i dodają oczom blasku.
A w jaki sposób Wy dbacie o oczy i skórę wokół nich? Macie swój ulubiony krem czy ciągle szukacie Waszego ideału? Czekam na Wasze komentarze!
Dodaj komentarz