Cześć dziewczyny!
Czy stosowałyście kiedyś gąbkę Konjac? Jeżeli nie, to nawet nie wiecie, ile straciłyście. Gąbeczki te uważane są za jedne z najlepszych akcesoriów do mycia i oczyszczania cery. Mają naturalny skład, łatwo się je stosuje i jeszcze łatwiej jest utrzymać je w czystości. Sprawdźcie, jakie efekty daje to kosmetyczne cudeńko.
Gąbka Konjac – z co to takiego?
To myjka do twarzy i ciała wykonana z naturalnych materiałów. Do wytworzenia tego kosmetycznego akcesorium stosuje się korzenie rośliny o takiej samej nazwie. Proces produkcji jest bardzo prosty: do sproszkowanych korzeni dodaje się wodorotlenek wapnia i glinki w różnych kolorach. pH gąbki jest zbliżone do pH ludzkiej skóry, dzięki czemu mycie twarzy przynosi rewelacyjne efekty. Co więcej roślina konjac jest bogata w antyoksydanty, witaminy i mikroelementy. Jest nietoksyczna, w 100% biodegradowalna i bezpieczna dla skóry.
Jaki kolor gąbki wybrać?
Kolor gąbki Konjac zależy od dodanej do niej glinki. Ciemnoszare gąbki polecane są osobom zmagającym się z trądzikiem i wągrami. Różowe lub czerwone gąbki zadbają o skórę wrażliwą, dojrzałą i przesuszoną. Gąbki zielone natomiast są świetne do oczyszczania cery i pochłaniania nadmiaru sebum.
Jak używać gąbki Konjac?
Na pierwszy rzut oka wcale nie przypomina gąbki. Jest twarda, szorstka i mała. Wystarczy jednak, że na 15 minut zamoczysz ją w ciepłej wodzie. Gąbka Konjac powiększy się, stanie się miękka i elastyczna. Zanim oczyścić twarz, delikatnie ją wyciśnij i nałóż kosmetyk myjący. Okrężnymi ruchami masuj cerę do momentu zniknięcia wągrów i suchych skórek. Produkt usunie również makijaż, kremy z filtrami przeciwsłonecznymi i wszelkie zabrudzenia. Pamiętaj, żeby po każdym zastosowaniu dokładnie umyć gąbkę i wysuszyć.
Zadbaj o swoją gąbkę Konjac
Co dwa tygodnie „upierz” swoją gąbkę Konjac. Włóż ją na pięć minut do gorącej (ale nie gotującej się) wody. Potem pozostaw do wyschnięcia w ciepłym miejscu. Produkt powinnaś wymieniać raz na dwa miesiące. Po takim okresie użytkowania gąbeczka może po prostu się popsuć.
Czy stosowałyście kiedykolwiek gąbkę Konjac? A może macie inne sposoby oczyszczania twarzy?
Dodaj komentarz