Cześć Ślicznotki!
Jak dbacie o swoje włosy i skórę? Czy macie swój ulubiony olejek do pielęgnacji? Ja mam i właśnie w tym wpisie o nim opowiem!
Urzekł mnie swoją uniwersalnością, bo można stosować go i na włosy, i na skórę, i na brwi lub rzęsy. Jest naturalny, nierafinowany i nie ma zbędnych dodatków. To jakość, która przekłada się na skuteczność. Uwielbiam to, jak dobrze oczyszcza moją skórę i jak skutecznie przywraca moim włosom dawny blask. To moje remedium na wypadające włosy i trądzik.
Z przyjemnością przedstawiam:
OLEJEK RYCYNOWY NANOIL
Zamówiłam go na stronie www.nanoil.pl – wcześniej zamawiałam już olejki do porowatości tej marki i bardzo ucieszyła mnie wieść o wprowadzeniu do oferty pojedynczych, naturalnych olejów kosmetycznych.
Wybór padł na olejek rycynowy Nanoil, dlatego że jest dla mnie najbardziej uniwersalny. Poza tym od lat marzyłam o kuracji olejem rycynowym na przyspieszenie wzrostu włosów, więc wybór był oczywisty.
Do czego można wykorzystać olej rycynowy?
Właściwości oleju rycynowego jest tak wiele, że postanowiłam je pokategoryzować. Sama jestem zaskoczona, jak działa tak niepozorny produkt jak olej rycynowy Nanoil. Wybrałam tylko te najważniejsze – resztę zastosowań odkryjcie sami. 🙂
- WŁOSY – wzmacnia cebulki, zapobiega wypadaniu, wspiera regenerację, przyspiesza wzrost, delikatnie przyciemnia, podkreśla kolor i nadaje blask.
- SKÓRA GŁOWY – reguluje pH, łagodzi podrażnienia, zmniejsza przetłuszczanie się i uczucie swędzenia, wspomaga leczenie łupieżu.
- BRWI I RZĘSY – pielęgnuje, wzmacnia cebulki, przyspiesza wzrost, zagęszcza, przyciemnia, nadaje blask i modeluje kształt.
- TWARZ – oczyszcza cerę z toksyn, zmniejsza trądzik, łagodzi podrażnienia, natłuszcza, zapobiega utracie nawilżenia i nadaje blask.
P.S. Czasami zdarza mi się też zastosować olejek rycynowy Nanoil na paznokcie. Idealnie zastępuje masełko zmiękczające skórki, a do tego wzmacnia płytkę.
Dlaczego wybrałam olejek rycynowy Nanoil?
Kiedyś kupowałam olej rycynowy w aptece – tanio i pod ręką. Może i płaciłam mniej, ale olej rycynowy z apteki jest chyba najgęstszy, najmniej wydajny, najtrudniejszy w stosowaniu i mam wrażenie, że działa słabiej.
Za to olej rycynowy Nanoil to typowy olejek kosmetyczny: zimnotłoczony, nierafinowany, 100% organiczny. Jest stworzony do pielęgnacji!
Pokochałam go od pierwszego wejrzenia za eleganckie opakowanie, dalekie od brzydkich buteleczek produktów z apteki. Drugi raz pokochałam go po pierwszym użyciu, bo nie dość, że jest naprawdę piękny, to ma idealną konsystencję, świetnie się rozprowadza na skórze i na włosach, nie przetłuszcza i bardzo dobrze się wchłania.
Plus za to, że to jedyny olejek rozpuszczalny w wodzie, więc sprawdza się idealnie do OCM (mycie twarzy olejem).
Zastosowanie oleju rycynowego – moje pomysły
Jak wykorzystać olej rycynowy Nanoil w pielęgnacji?
To proste! Wystarczy mieć go pod ręką i brać po parę kropli za każdym razem, gdy chcemy zadbać o nawilżenie włosów, skóry, paznokci.
Ja na ogół stosuję olejek rycynowy Nanoil solo – jest świetnym zamiennikiem wielu kosmetyków. Można go użyć zamiast wcierki do włosów, jako olejek do demakijażu, zamiast masełka do paznokci, jako naturalną odżywkę do brwi i rzęs, na końcówki włosów do ich zabezpieczenia itd. Ale zdradzę wam moje dwa ulubione sposoby użycia.
Sposób 1.
Oczyszczanie twarzy olejem rycynowym Nanoil
Olej rycynowy świetnie nadaje się do OCM (co wspominałam już wcześniej). Wystarczy wziąć odrobinę olejku i wmasować w skórę zwilżoną wcześniej ciepłą wodą. Kilkuminutowy masaż olejem świetnie upora się z zanieczyszczeniami i toksynami, a także wygładzi skórę. Na koniec wystarczy spłukać twarz wodą i osuszyć muślinową ściereczką.
Sposób 2.
Olejowanie skóry głowy olejem rycynowy Nanoil
To mój sposób na wzmocnienie włosów, przyspieszenie ich wzrostu i zmniejszenie łupieżu. Moczę je letnią wodą, nabieram trochę oleju rycynowego na palce i zaczynam wcierać go w skórę głowy: fragment po fragmencie. Masaż powinien trwać kilka minut, aby olej dotarł do każdej cebulki. Resztę oleju rycynowego lubię wymieszać też z odrobiną kwasu hialuronowego i oleju ze słodkich migdałów (też od Nanoil), żeby nałożyć na całą długość włosów. Zostawiam na minimum godzinę – można zawinąć w ciepły ręcznik – a na koniec myję włosy jak zwykle.
A wy? Używacie oleju rycynowego?
Jak się sprawdza i do czego stosujecie go najczęściej?
Jeśli jeszcze nie miałyście okazji przetestować jego właściwości, bardzo polecam olej rycynowy Nanoil – kupicie go online na oficjalnej stronie marki z wygodną i szybką dostawą do domu. 🙂