Wyszczuplające fryzury do okrągłej buzi. Na co zwracać uwagę?

Uważasz, że mogłabyś mieć mniej okrągłą buzię? Nie podoba Ci się kształt Twojej twarzy? Każdy ma jakieś drobne wady. Kochane, wszystkie jesteśmy piękne! Co nie oznacza jednak, że mamy tego piękna nie podkreślać. Od czego mamy makijaż i… fryzjerów! 🙂

Czy wiesz, że istnieją fryzury wyszczuplające twarz? Możesz podkreślić kobiece rysy twarzy odpowiednim uczesaniem i wycieniowaniem. Poznaj najlepsze fryzury dla okrągłej twarzy.

GRZYWKA? NIE!

Gęsta grzywka z przedziałkiem na środku to najgorsza z możliwych opcji dla osób o okrągłej buzi. To fryzura, która optycznie dodaje twarzy kilku centymetrów szerokości i zaokrągla policzki. Jeśli masz szerszy owal twarzy, zmodyfikuj swoją fryzurę. Pozbądź się grzywki całkowicie, spinaj ją do góry, podetnij lub wystrzęp na środku. Twarz będzie wyglądała smuklej i grzywka nie będzie nadawała ciężkości całej fryzurze.

DŁUGIE WŁOSY? TAK!

Najprostsza metoda na to, żeby optycznie wyszczuplić twarz to… zapuszczenie włosów. Zasada jest prosta: im dłuższe włosy, tym smuklejsza wydaje się twarz. Minimalna długość, przy której twarz wydaje się dużo szczuplejsza, to włosy kończące się na linii ramion. Koniecznie wycieniowane, ponieważ ostre cięcie podkreśla krągłość buzi. Oczywiście warto przy tym zachować umiar, bo mega długie włosy po same kostki też nie będą wyglądały korzystnie.

SKOK W KOK!

Jeśli zastanawiasz się nad fryzurą, która będzie korzystna dla Ciebie, koniecznie naucz się robić koka. To najlepsze z upięć, które optycznie wyszczuplają twarz. Wysoki kok prezentuje się elegancko, a dodatkowo optycznie wydłuża twarz. Efektowny kok przede wszystkim automatycznie przyciąga uwagę, zwłaszcza kiedy na wielkie wyjście przyozdobisz go dodatkową błyskotką. To sprytny sposób na to, żeby oderwać wzrok np. od szerszej szczęki, która nie powinna rzucać się w oczy. To jeden z moich ulubionych trików wyszczuplających.

KONIEC LOKÓW!

Chociaż świętujemy teraz powrót burzy loków to wcale nie oznacza, że każdemu taka fryzura odpowiada. W przypadku pociągłej twarzy falowane włosy są jak najbardziej okay, ale jeśli mamy nieco szerszą twarzy, może wyglądać to niekorzystnie. Proste włosy o przynajmniej średniej długości optycznie wysmuklają i wydłużają twarz. Zainwestuj w prostownicę lub keratynowe prostowanie włosów, a nigdy więcej fryzura nie doda objętości w okolicach policzków.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *