Sposób na splątane włosy. Czy wiesz, że czeszesz się nieprawidłowo?

Rozczesywanie włosów, które są długie i uwielbiają się plątać to katorga. Niestety właśnie mnie los takimi włosami obdarował, co traktuję raczej jako nietrafiony podarunek, nad którym próbuję zapanować. Przetestowałam już setki rozwiązań, tych mniej lub bardziej niestandardowych, ale odkrycie ostatniego tygodnia nawet mnie wprawiło w osłupienie. O czym mowa?

Dzisiaj opowiem wam o tym, jak prawidłowo rozczesywać włosy bez ciągnięcia i szarpania, czyli łatwo i bez ich uszkodzenia! 🙂

Jak to zazwyczaj bywa w takich sytuacjach, sekret prawidłowego czesania włosów zdradził Sam Villa, dyrektor artystyczny marki Redken. Na jego youtube’owym kanale „Sam Villa Hair Tutorials” trafiłam na bardzo ciekawy filmik, w którym zdradza sztuczkę fryzjerską, która rozwiązała moje dotychczasowe problemy z kołtuniącymi się i trudnymi do rozczesania włosami. Jeśli akurat ta tematyka do was nie przemawia, zapraszam na kanał Sama, gdzie znajdziecie więcej interesujących filmików np. o tworzeniu efektownych upięć. Dla każdego coś dobrego.

Zanim przejdziesz do czesania…

… koniecznie zadbaj o swoje włosy, aby były miękkie i gładkie. Odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, olejki oraz oczywiście odżywki to podstawa i w sumie głupio mi powtarzać to wam po raz setny. Pamiętacie, prawda? 🙂 Dobrze odżywione i nawilżone włosy nie plątają się tak bardzo, są mniej łamliwe i nie tworzą niemożliwych do rozczesania kołtunów. Po umyciu włosów można oczywiście wetrzeć w nie także ulubiony olejek (naturalny albo w gotowym kosmetyku), który ułatwia szczotkowanie włosów.

Jak rozczesać splątane włosy?

Sam Villa podkreśla w swoim filmie, że wszystko jest kwestią umiejętności i zastosowania odpowiedniej metody. Nawet najbardziej poczochrane włosy można rozczesać zwykłą szczotką i niepotrzebne są specjalistyczne akcesoria. Oto, jak zrobić to krok po kroku.

  1. Przygotuj swoją ulubioną szeroką szczotkę.
  2. Trzymaj ją równolegle, a nie prostopadle do włosów.
  3. Przeciągaj włosy wzdłuż dłuższej krawędzi, a nie krótszej.
  4. Staraj się rozczesywać tylko czubkiem szczotki.

Teraz drobne wyjaśnienie. Pierwsza ważna kwestia to ułożenie zębów na szczotce. Rzędy, które biegną wzdłuż rączki zazwyczaj ułożone są w równych odstępach, natomiast w poprzek zęby są bardzo pomieszane. Stąd łatwiej przeciągnąć włosy wzdłuż szczotki. Po drugie rozczesując włosy tylko 2-3 rzędami zębów na czubku szczotki, nie musimy przeciągać ich przez całą długość szczotki, ta nie blokuje się pomiędzy włosami i łatwiej rozczesuje.

Proste, prawda?

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *