Przychodzi baba do fryzjera… Wybieramy najlepszy salon fryzjerski

Cześć dziewczyny!

Z wyborem dobrego salonu fryzjerskiego jest tak jak ze znalezieniem męża. Niby chłopaków nie brakuje, ale na tego prawdziwego faceta natrafić trudno. Fryzjerów również jest sporo, ale tak naprawdę nie wiadomo, który z nich jest najlepszy. Wszystko wyjdzie w praniu. Jeśli efekt strzyżenia cię zadowoli, obsługa będzie miła, kosmetyki dobre, a ceny nie za niskie i nie za wysokie, możesz śmiało powiedzieć, że znalazłaś fryzjera idealnego. Kiedy wchodzę do salonu fryzjerskiego, w którym nigdy nie byłam i o którym nigdy nie słyszałam, zwracam uwagę na kilka spraw.

Po pierwsze, umiejętności fryzjera

Dyplomy, certyfikaty i opinie nie powiedzą ci wiele o umiejętnościach fryzjera, który za chwilę będzie cię strzygł. Zwróć uwagę na to, czy fachowo posługuje się sprzętem, prawidłowo używa kosmetyków, umie umyć głowę, nie wyrywając przy tym włosów. Weź także pod uwagę to, czy fryzjer pogłębia swoją wiedzę i umiejętności oraz czy śledzi najnowsze trendy. I pamiętaj, że szybkość strzyżenia nie przekłada się na jego jakość. Lepiej spędzić na fotelu fryzjerskim godzinę, niż po 15 minutach wyjść z salonu z nierówno przyciętymi końcówkami.

Po drugie, higiena, czystość i porządek

Jeśli widzisz, że w salonie fryzjerskim, w którym umówiłaś się na strzyżenie, po podłodze walają się włosy, w zabrudzonych lustrach ledwo co widzisz swoje odbicie, szczotki i grzebienie zbierają kurz szybciej niż ty pranie przed deszczem, a po umywalce łażą bakterie, UCIEKAJ! W dobrym salonie fryzjerskim wszyscy pracownicy dbają o czystość sprzętów. Narzędzia fryzjerskie powinny być dezynfekowane po każdym użyciu, ręczniki systematycznie prane, a podłoga zamiatana. Generalnie mówiąc, salon fryzjerski powinien błyszczeć. Pomyśl, co mogłoby się stać, gdyby fryzjerka skaleczyłaby cię brudnymi nożyczkami?

Po trzecie, jak dogadać się z fryzjerem

Gdy fryzjer w kółko powtarza: „Będzie dobrze”, nie ufaj mu. Dobry stylista fryzur powinien wysłuchać twoich uwag i podsunąć swoje sugestie. Jeżeli chcesz, żeby twoje włosy były podcięte najlepiej pod słońcem, pozwól fryzjerowi użyć profesjonalnych kosmetyków, metod strzyżenia i narzędzi. Jednak zanim to zrobi, musi rozpoznać kondycję skóry twojej głowy i pasemek. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się świetną fryzurą.

Mam nadzieję, że moje rady pomogą Wam wybrać najlepszy salon fryzjerki.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *