Piękne i zdrowe włosy? Kilka niezawodnych sposobów

Cześć dziewczyny!

Włosy są naszym największym atrybutem. Sprawiają, że czujemy się atrakcyjnie i jesteśmy pewne siebie, a faceci nie mogą oderwać od nas oczu. Jednak co zrobić, gdy fryzura pozostawia wiele do życzenia? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie. Zapraszam do czytania.

Olejowanie włosów

Ta metoda pielęgnacji włosów jest znana wszystkim dziewczynom, które śledzą najnowsze urodowe trendy. Olejowanie polega na nakładaniu odpowiednio dobranych olejków na włosy i skórę głowy. Aby taka pielęgnacja przyniosła jakiekolwiek efekty, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Pierwsza z nich mówi, że olejek powinien być dobrany do porowatości i rodzaju włosów. Druga zasada to dokładne oczyszczenie skalpu przed olejowaniem. Trzecia zaś informuje nas o tym, jak długo powinien trwać cały zabieg – czas pozostawienia olejku na włosach wynika ze stopnia ich uszkodzenia.

Jak działają olejki? Pozyskiwane są z roślin, nasion i owoców, dzięki czemu zawierają wiele witamin i mikroelementów. Dzięki nim o włosy, i skóra głowy są nawilżone, odżywione, miękkie w dotyku i zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo są podatne na szczotkowanie i modelowanie; są także chronione podczas stylizacji na gorąco.

Podcinaj końcówki

Przynajmniej raz na dwa miesiące powinnaś odwiedzić fryzjera. Doświadczona osoba obetnie zniszczone i rozdwojone końcówki, dzięki czemu cała fryzura nabierze świeżości. Pamiętaj też, żeby regularnie dbać o końce pasemek, stosując nawilżające i ochronne kosmetyki. Kiedy najlepiej podciąć włosy? Zrób to wtedy, gdy masz trudności z rozczesaniem pasemek, włosy są suche i zniszczone lub zmagasz się z puszeniem i elektryzowaniem się kosmyków.

Ukierunkowana pielęgnacja

Jeżeli zależy ci na pięknych włosach i zdrowej skórze głowy, zastosuj ukierunkowaną pielęgnację. Wybierz takie kosmetyki, które odpowiadają rodzajowi twoich pasemek. Sprawdźmy to na pewnym przykładzie. Olejek kokosowy jest najlepszy dla włosów niskoporowatych. Jednak na włosy wysokoporowate działa zupełnie inaczej: zwiększa ich puszenie się zaraz po aplikacji. Co więcej, stosując produkty z dużą dawką protein, możesz sprawić, że pasemka staną się szorstkie, łamliwe i suche.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *