Najlepszy jedwab w płynie. Subiektywne porównanie produktów

Czy stosujecie jedwab na włosy?

Jeśli nie, koniecznie sprawdźcie najlepsze produkty z tej kategorii. Trochę niżej zamieściłam moje subiektywne zestawienie jedwabiów w płynie.

Płynny jedwab to kosmetyk, który moim zdaniem powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce. Jest uniwersalnym i bardzo ciekawym produktem ułatwiającym stylizację i upiększającym włosy bez żadnego wysiłku. Nie raz i nie dwa udało mi się uratować stylizowaną godzinami fryzurę, która nie wyszła, właśnie dzięki jedwabiowi. A do tego za całkiem przyzwoitą cenę!

Jak działa jedwab na włosy?

Ten niewielki i bardzo wydajny kosmetyk jest wielozadaniowy, niezależnie od tego, jakiej jest marki. Stosowany regularnie zapewnia włosom jedwabistą (słowo klucz, hehe) miękkość, gładkość i blask. Zapobiega elektryzowaniu się włosów, ułatwia ich rozczesywanie i zapobiega plątaniu się włosów w trakcie suszenia. To jeden z lepszych kosmetyków do stylizacji włosów, który ochrania pasma przed wysoką temperaturą.

OTO NAJLEPSZE PŁYNNE JEDWABIE

Biosilk, Silk Therapy

Najtańszy i najlepiej sprawdzający się jedwab w płynie z całego tego zestawienia. Biosilk to marka, która zasłynęła właśnie ze swojej jedwabnej odżywki do włosów bez spłukiwania. Zawiera czysty, naturalny jedwab i odżywczy panthenol. Nie wymaga spłukiwania, a – co ciekawe – można stosować go także w celu nawilżenia skóry. Płynny jedwab Biosilk Silk Therapy pachnie obłędnie i jest mega wydajny. Wystarczą zaledwie 2 krople, żeby wygładzić całe, długie włosy.

Biovax Silk

Płynny jedwab z Biovaxu działa podobnie jak poprzednik. Wcześniej dostępny był w nieco innym opakowaniu i pod nazwą „Moc Natury Wax Jedwab w płynie”, którą zmieniono. Skład pozostał jednak ten sam. To najdroższy jedwab w płynie z mojego zestawienia, bo za standardowe 15 ml zapłacimy dwa razy tyle, co za inne opisane produkty. W składzie przeważają silikony i substancje zapachowe, ale jest też jedwab i panthenol, podobnie jak wcześniej.

CHI, Silk Infusion

Ostatnia z moich propozycji to jedwabny kompleks odbudowujący włosy CHI Silk Infusion. Również nie wymaga spłukiwania i jest wydajny. Nie zawiera alkoholu i świetnie sprawdza się przed suszeniem włosów. To płynny jedwab, który zawiera przede wszystkim proteiny jedwabiu, jednak z dodatkiem silikonów, alkoholi kosmetycznych, panthenolu i minerałów (m.in. cynku, krzemianów, tytanu). Pod względem składu zawiera najwięcej dodatków.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój E-Mail nie będzie publikowany