Moja fryzura idealna na lato: kucyk „braided skeleton”

Poznajcie: BRAIDED SKELETON PONYTAIL

O co chodzi? Co to jest braided skeleton ponytail? Postaram się wyjaśnić to wszystko właśnie w tym wpisie. Jak zwykle zainspirowana stylizacjami młodych gwiazd, które podpatrzyłam na wybiegach lub fotkach wrzuconych w sieć przez paparazzich.

Co to jest kucyk w stylu braided skeleton?

To jedna z moich ulubionych fryzur, które goszczą na mojej głowie latem. Wygląda efektownie, a poza tym jest bardzo wygodna – nic nie plącze się na karku, nie powiewa nad czołem, nie przesłania widoku i (co najważniejsze!) jest bardzo wygodnie.

Fryzura braided skeleton ponytail to pomysł stylisty gwiazd Ryana Richmana, który zajmuje się włosami młodych gwiazd i celebrytów. To człowiek, który uwielbia eksperymentować, o czym przekonałam się już nie jeden raz, kiedy opisywałam dla Was inne jego fryzury. Często to, co wymyśli Ryan, na długo pozostaje fryzjerskim trendem. Uwielbiam gościa, bo dzięki niemu mogę trochę poeksperymentować także na swojej głowie.

Kucyk braided skeleton po raz pierwszy wyczarowany został na włosach Kate Mara, nowojorskiej aktorki teatralnej i filmowej. Zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia, zwłaszcza że uwielbiam takie uczesania. Trafione idealnie w mój gust!

Jak wygląda kucyk braided skeleton?

Nie bez powodu w nazwie znalazła się „skeleton”, bo kucyk w tym stylu to połączenie końskiego ogona z warkoczem. Braided skeleton ponytail to dobierany warkocz pośrodku głowy, który wyłania się z pozostałych włosów zebranych nad karkiem w kucyk. Niektórzy twierdzą – ja im przytakuję – że dobrze upięte włosy przypominają kształtem kręgosłup z włosów przebiegający tak, jak przedziałek. Splot faktycznie może sprawiać takie wrażenie, więc sprawdzi się nawet na Halloween, haha.

Jak robi się kucyk braided skeleton?

Bardzo ważne jest też to, że taki dobieraniec ze środkowej części włosów można wykonać nawet na krótkich włosach, o ile mamy odrobinę wprawy w zaplataniu włosów. I to jest właśnie kluczowe w tej fryzurze. Potrzeba trochę umiejętności, żeby poradzić sobie z zapleceniem ciasnego dobieranego warkocza przez środek całej głowy. Cała fryzura jest raczej schludna i ciasno upięta, dlatego tym bardziej potrzebna jest precyzja. Jakkolwiek prosto by to nie wyglądało.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój E-Mail nie będzie publikowany