Jakich błędów w pielęgnacji włosów nie wolno popełniać?

Cześć dziewczyny!

Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że każdego dnia szkodzisz swoim włosom. Nieprawidłowa pielęgnacja, gorące powietrze, nieodpowiednia dieta i mnóstwo innych czynników niekorzystanie wpływają na kondycję skalpu. Sprawdź, czego unikać, żeby twoja fryzura cały czas była zadbana, a skóra głowy zdrowa.

Włosy chroń przed wysoką temperaturą

Nieumiejętne stosowanie suszarki, prostownicy lub lokówki może bardzo zniszczyć włosy. Wysoka temperatura i gorące powietrze powodują odparowanie wody i keratyny z wnętrza pasemek, prowadzą do rozdwajania się końcówek i są odpowiedzialne za utratę połysku. Jest jednak prosty sposób, dzięki któremu twoje włosy zachowają prawidłowe nawilżenie i kondycję. Wystarczy, że przed prostowaniem, suszeniem lub robieniem loków zastosujesz kosmetyk termoochronny w formie sprayu, pianki lub olejku. Niewielką ilość produktu nanieś na pasemka i dokładnie wetrzyj. Po chwili możesz układać fryzurę.

Pielęgnacja a potrzeby włosów

Zdarza się tak, że do pielęgnacji włosów używasz kosmetyków, które nie są ci potrzebne. A przecież tak ważna jest pielęgnacja ukierunkowana na konkretny problem skalpu i dostosowana do potrzeb pasemek. Jeżeli nie masz pewności, jakie produkty powinnaś stosować, o pomoc poproś dermatologa lub trychologa. Lekarz z pewnością dobierze kosmetyki, które zapewnią twojemu skalpowi wiele korzyści.

Włosowe eksperymenty

Częste farbowanie, rozjaśnianie i stylizacja na gorąco niekorzystnie wpływają na kondycję włosów i skóry głowy. Musisz wiedzieć, że farby z amoniakiem wysuszają pasemka i mogą prowadzić do poważnych chorób skóry głowy. O wpływie urządzeń wytwarzających wysoką temperaturę pisałam trochę wyżej. Jeżeli naprawdę zależy ci na ładnych włosach, postaraj się ograniczyć farbowanie i stylizację na gorąco.

Brak intensywnej kuracji wzmacniającej

Jeżeli nie przeprowadzasz intensywnych kuracji wzmacniających, to nie dostarczasz swoim włosom odżywczych składników i nie zapewniasz jej należytej ochrony. A przynajmniej raz w miesiącu powinnaś stosować szampon, a potem odżywkę lub maseczkę. Podczas kuracji możesz także zastosować płukankę, olejek do włosów lub ampułki.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *