Jak wyznaczyć przedziałek? Moje podpowiedzi specjalnie dla was

Cześć dziewczyny!

Z wyborem fryzury i koloru włosów wiele z nas ma kłopoty. Jednak największe problemy mamy z przedziałkiem. Powinnyśmy zaczesywać go na lewo, na prawo, a może zostawić na środku. Jak się okazuje, wszystko zależy od brwi i gęstości pasemek. Specjalnie dla tych z Was, które mają problemy z przedziałkiem, przygotowałam mini poradnik. Zapraszam do czytania.

Na lewo, na prawo…

Ułożenie przedziałka z lewej lub prawej strony jest czasami bardzo trudną decyzją. Dlaczego? Najbardziej prozaicznym powodem jest wygląd i chęć bycia modnym. Musicie jednak pamiętać, że włosy dość szybko odkształcają się i układają się w konkretnym kierunku. Jeśli będziesz chciała zaczesać przedziałek w nowym miejscu, może się to okazać trudne. W takim wypadku być może najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie przedziałka na środku głowy. A co jeżeli nie chcesz, żeby twoja fryzura wyglądała przeciętnie? Sprawdź moje wskazówki, dotyczące uczesania przedziałka.

Przedziałek a brwi

Czy wiecie, że kształt twoich brwi może mieć wpływ na zrobienie przedziałka? Według stylistów fryzur przedziałek powinnaś wyznaczyć tam, gdzie znajduje się najwyższy punk twoich brwi, czyli tam, gdzie twój łuk brwiowy załamuje się i opada w dół. Jeżeli do tego założysz kilka pasemek za ucho, optycznie wydłużysz i wyszczuplisz twarz. Przy zrobieniu przedziałka bardzo ważna jest także inna sprawa. Włosy ułóż tak, żeby zakryły twój gorszy profil, a odkryły ładniejszą część twarzy.

Przedziałek a gęstość włosów

Jeżeli masz cienkie i pozbawione objętości włosy, przedziałek zrób z boku głowy. W ten sposób sprawisz, że twoja fryzura będzie się wydawała gęściejsza. Natomiast osoby, który mają gęste włosy, powinny zrobić przedziałek na środku głowy. Objętość ich włosów wcale nie zmniejszy się, a fryzura nadal będzie bujna i gęsta.

A wy jak układacie włosy i z której strony nosicie przedziałek? Może macie inne zasady lub swoje przyzwyczajenia, którymi kierujecie się podczas modelowania fryzury?

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *