Jak używam wałków do włosów? 

Wałki do włosów odzyskują dawną popularność! Nic w tym dziwnego, bo jest to naprawdę tania i bezpieczna metoda, dzięki której zyskamy spektakularne fryzury. To właśnie odpowiednia technika sprawi, że zyskamy romantyczne fale, gęste loczki, bądź glam loki. W związku z tym przypomnę, jak używać wałków, by uzyskać najlepsze efekty. 

Na początku przypomnę, jakie wałki będą najlepsze dla uzyskania poszczególnych efektów: 

 • gęste małe loczki – papiloty
 • loki w stylu glam – termoloki, średniej wielkości wałki na rzepy
 • zwiększenie objętości i uniesienie włosów u nasady – duże wałki na rzepy
 • romantyczne fale – wałki plastikowe

Warto po prostu zapamiętać zależność: im mniejsza średnica wałka, tym mniejsze loki zyskamy (i na odwrót). Natomiast ilość potrzebnych wałków zależy od długości i gęstości włosów.

Wałki – na mokre, wilgotne czy suche włosy? 

Oczywiście odpowiedź brzmi: to zależy. Założenie wałków na całkowicie mokre włosy jest niezbyt dobrym pomysłem, bo takie włosy są najbardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Pozostaje więc wybór: wałki na suche czy wilgotne? Efekty będą się bardziej trzymać na włosach wilgotnych jednak pamiętajmy, że wtedy czas noszenia wałków wydłuża się. Warto zaznaczyć, że termoloków używamy tylko na suchych włosach.

Jak używać tradycyjnych wałków do włosów – Krok po kroku 

 1. Na początku rozczesujemy włosy i dzielimy je na pasma (ich wielkość zależy od pożądanego efektu i ilości wałków). Im większe pasma, tym większe loki wyjdą.
  Dodatkowo: możesz nałożyć na włosy niewielką ilość pianki – w ten sposób efekty będą trwalsze.
 2. Bierzemy jedno pasmo włosów (ja zaczynam od tych najbliżej twarzy), nakładamy wałek i zwijamy od końcówek w górę. Z reguły nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczenia nawiniętego wałka np.: wsuwkami. Powtarzamy czynność przy każdym pasmie włosów.
 3. Możemy trochę podsuszyć włosy suszarką. Ważne, by trzymać suszarkę w odległości minimum 15 cm od głowy i używać chłodnego nawiewu.
 4. Po kilku godzinach pojedynczo ściągamy wałki. Pamiętajcie, że im dłużej trzymacie wałki na włosach, tym trwalsze efekty zyskacie. Ja najczęściej trzymam wałki około 4 godzin. Niemniej jednak czas trzymania wałków można wydłużyć nawet do całej nocy, ale nie jest to najwygodniejsza opcja.
 5. Delikatnie rozczesujemy włosy palcami i je układamy. Następnie rozpylamy lakier na włosy, aby utrwalić piękną fryzurę.

A czy Wy używacie wałków do włosów? 

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *