Co pomaga na wypadanie włosów? Cameleo SOS for Hair

Dzisiaj na tapecie:

Cameleo SOS for Hair, czyli kuracja przeciw wypadaniu włosów

Skąd taki temat na blogu? Ano stąd, że od pewnego czasu tracę włosy w zastraszającym tempie. Po prostu nie mogę się skupić na ich pielęgnacji pod kątem wzrost albo zagęszczenia, bo praktycznie przy każdym czesaniu tracę całe garści włosów. To nienormalne, więc postanowiłam się za to wziąć. Nie omieszkałam przy tym sięgnąć po jedną z kosmetycznych nowości tego roku – produkty do pielęgnacji włosów z tendencją do wypadania od Delia Cosmetics Cameleo SOS for Hair

Jakie mogą być przyczyny wypadania włosów?

Naprawdę różne… Począwszy od nieodpowiedniej pielęgnacji, przez uwarunkowania genetyczne, zbyt częste stylizowanie włosów, toksyny z powietrza, a skończywszy na różnego rodzaju chorobach. W moim przypadku są dwie przyczyny wypadania włosów.

1. Zmiana pory roku i pogody, a także związane z tym przesilenie.
2. Zdecydowanie zbyt częste używanie prostownicy, który niszczy włosy.

Akcja: stop wypadaniu włosów

Od trzech tygodni stosuję kosmetyki Delia Cameleo SOS for Hair, które od paru miesięcy królują w drogeriach jako warta uwagi nowość. To pierwszy i najważniejszy krok związany z moją pielęgnacją włosów nastawioną na ich wzmocnienie. Zazwyczaj nie mieszam kosmetyków, żeby móc stwierdzić, czy to faktycznie ten produkt pomógł mi z danym problemem.

CAMELEO SOS FOR HAIR

W zestawie znajdują się trzy produkty:

– odżywka ograniczająca wypadanie włosów,
– kuracja przeciw wypadaniu włosów w ampułkach,
– aktywny spray przeciwko wypadaniu włosów.

Ampułki do włosów Cameleo SOS for Hair wykorzystałam kilka dni temu, bo cała kuracja przewidziana jest na 12 dni. W ich trakcie wcierałam zawartość ampułek w skórę głowy i włosy. W efekcie faktycznie po jakimś tygodniu zauważyłam, że wypadają zdecydowanie mniej. Jednocześnie z ampułkami stosowałam odżywkę przeciw wypadaniu włosów Cameleo, która zawiera keratynę, witaminę PP oraz kompleks wzmacniający włosy. To produkt o ekspresowym działaniu – łatwo się nakłada, szybko spłukuje i pozostawia włosy miękkie w dotyku. Po wykorzystaniu ampułek sięgnęłam po innowacyjny spray Cameleo SOS for Scalp (tak, tym razem nie „for Hair”). Jest wygodny w użyciu, ma bardzo lekką formułę i przyjemnie pachnie. Spryskuję nim włosy po umyciu, wcieram w skórę głowy i na całej długości. Co ważne, produkt nie wymaga spłukiwania. Całość działa rewelacyjnie, bo włosy przestały wypadać w nadmiarze już po jednym tygodniu! Mogę polecić każdemu, kto boryka się z takim samym problemem.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój E-Mail nie będzie publikowany