Bruzdy nosowo-wargowe, czyli mówimy STOP pierwszym zmarszczkom

Wiecie, gdzie najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki? Przyjrzyjcie się swojej twarzy, bo być może uda się wam je już zauważyć. Chodzi o bruzdy nosowo-wargowe, czyli delikatne zagłębienia pojawiające się po obu stronach naszej twarzy, które biegną od nosa do kącików ust. Co możemy zrobić, żeby zminimalizować ich widoczność? Zacznijmy od początku.

BRUZDY NOSOWO-WARGOWE

U jednych pojawiają się szybciej, u innych dużo wolniej, a wszystko to zależy od wielu czynników. Bruzdy nosowo-wargowe uwidaczniają się z wiekiem, ale pogłębiają się też w wyniku np. pracy naszych ust. To oznacza, że im więcej się śmiejemy, tym mocniej zarysowane będą linie biegnące od naszego nosa do ust. Wychodzi, że to całkiem pozytywne zmarszczki, a jednak zazwyczaj chcemy się ich pozbyć. Wpływ na widoczność bruzd nosowo-wargowych ma też grubość skóry oraz rozmieszczenie i ilość tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą twarzy.

SPOSOBY NA BRUZDY

Jak zapobiegać pogłębianiu się bruzd nosowo-wargowych?

Sposobów jest sporo, ale ja opowiem wam o tych, które moim zdaniem są najpopularniejsze i najskuteczniejsze. Naczytałam się ostatnio sporo artykułów na ten temat, więc postaram się poprzeć moje stanowisko jakimikolwiek argumentami, żebyście wiedzieli, skąd taki wybór metod.

» Retinoidy

To sposób jak najbardziej skuteczny, ale tylko w dłuższej perspektywie (i mówię tutaj o latach kuracji). Regularne dostarczanie pochodnych witaminy A sprawia, że z wiekiem nasza skóra staje się grubsza, a zmarszczki w tym miejscu są mniej widoczne. Jeśli chcemy działać już teraz, aby na starość mieć mniej zmarszczek, polecam właśnie retinol. Warto jednak wiedzieć, że ma to swoje wady m.in. złuszczanie się skóry. To efekt uboczny, który da się zminimalizować, ale nie unikniemy go.

» Dermapen

Mezoterapia mikroigłowa to skuteczny sposób na pobudzenie procesów regeneracji komórek skóry. Wspiera produkcję kolagenu i innych substancji, które mają zbawienny wpływ na jędrność i gęstość naszej skóry. Właśnie dlatego zmniejsza zmarszczki w okolicy ust i nosa. Do stosowania dermapenu (lub rolek do mezoterapii) trzeba mieć jednak minimum umiejętności, aby nie zrobić sobie krzywdy. Odradzam wszystkie tanie rolki, które nie działają tak, jak powinny.

Czy krem przeciwzmarszczkowy może pomóc?

Chciałabym, żeby tak było, ale nie mogę was okłamywać. Żaden krem nie ma aż tak dogłębnego i intensywnego działania, żeby zminimalizować widoczność już istniejących zmarszczek. Bruzdy nosowo-wargowe są pod tym względem bardzo trudne do usunięcia. Krem polecam stosować jako dodatek do innych metod, który dostarczy skórze niezbędnych składników nawilżających i odżywczych.

Agnieszka
Agnieszka

Włosy, włosy i jeszcze raz włosy. To miłość mojego życia. Jeżeli i Wy zwariowałyście na punkcie swojej fryzury, zapraszam do czytania. Na blogu znajdziecie wpisy o kosmetykach i pielęgnacji skalpu. Dowiecie się też, jak modnie ułożyć włosy, jakie gadżety fryzjerskie są na topie i jakich włosowych grzeszków nie popełnić. Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *